Mardinli HABERLERİ :::

Necmettin Erbakan Vefatının 6. Yılında Mardin'de anıldı

GÜNCELNecmettin Erbakan Vefatının 6. Yılında Mardin'de anıldı

Eski başbakanlardan ve Milli Görüşün kurucusu ve lideri olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 6. yılı dolayısıyla Cihannüma Mardin İl Temsilciliği ve Kadim Akademi tarafından "Ortadoğu'da Oyun Bozucu Bir Aktör: Erbakan Hoca ve Milli Görüş" konulu bir panel düzenlendi.

26 Şubat 2017 Pazar Saat 19:50
Yeni Kimlikler için İnternet veya 199'dan Randevu Alınabilir

GÜNCELYeni Kimlikler için İnternet veya 199'dan Randevu Alınabilir

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu yapmak isteyen Mardinliler, internet adresinden veya 199 numaralı telefondan randevu alarak işlemlerini yaptırabilir.

23 Şubat 2017 Perşembe Saat 14:44
Bakan, İşadamlarına Cazibe Merkezlerini anlattı

EKONOMİBakan, İşadamlarına Cazibe Merkezlerini anlattı

Çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak ve Cazibe Merkezi Programını işadamlarına anlatmak için dün gece Mardin’e gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bugün illk olarak AK Parti İl binasını ziyaret etti

23 Şubat 2017 Perşembe Saat 14:27
Güvenlik Korucuları da Referandum kararlarını açıkladı

GÜNCELGüvenlik Korucuları da Referandum kararlarını açıkladı

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında güvenlik korucularının “Evet” oyu kullanacağını söyledi.

22 Şubat 2017 Çarşamba Saat 11:49
AK Partili Vekil'den Mardinlilere referandum ziyareti

GÜNCELAK Partili Vekil'den Mardinlilere referandum ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, İzmir Mardinliler Federasyonu’nu (İMAF) ziyaret etti. İMAF Genel Başkanı Beşir Tunç ve İMAF Başkan Vekili Fevzi Bayram ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Sürekli’nin ziyaretine, Karabağlar Kaymakamı ve İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç da katıldı.

21 Şubat 2017 Salı Saat 23:29
STK Platformu Sağlık Sorunlarını gündemine taşıdı

SAĞLIKSTK Platformu Sağlık Sorunlarını gündemine taşıdı

Mardin’de hizmet veren onlarca vakıf, dernek, meslek kuruluşu ve sendikalardan oluşan Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun gündemine taşıdığı Sağlık Sorunlarıyla ilgili olarak görüştüğü Kamu Hastaneleri Genel Sekreter Fuat Karakuş, "Hastanelerimiz iyi yönetilmiyor."dedi.

21 Şubat 2017 Salı Saat 18:41
Sultan Kösen'i Samoa Başbakanı Karşıladı

GÜNCELSultan Kösen'i Samoa Başbakanı Karşıladı

Dünya’nın en uzun insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan 2.51’lik Sultan Kösen, Samoa Adalarına ayak basan ilk Türk olarak Samua Başbakanı Tuilaepa Sailele Malielegaoi, tarafından karşılandı.

21 Şubat 2017 Salı Saat 13:56
Bingöl Valisi Köşger, Mardin'de

GÜNCELBingöl Valisi Köşger, Mardin'de

Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın davetlisi olarak Mardin'de bulunan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Birinci cadde esnafına akşam ziyaretinde bulundu.

19 Şubat 2017 Pazar Saat 21:19
Çankırı, TBMM'de Başbakan Yıldırım ve Ulaştırma Bakanına Teşekkür Etti

POLİTİKAÇankırı, TBMM'de Başbakan Yıldırım ve Ulaştırma Bakanına Teşekkür Etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nde gündem dışı söz alan AK parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin'e yapılacak köprülü kavşakların etüt çalışmalarının başlaması nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a Mardinliler adına teşekkür etti.

16 Şubat 2017 Perşembe Saat 18:14
Fırtına gibi estiler

GÜNCELFırtına gibi estiler

Antalya’da düzenlenen Spor Toto 20 K Türkiye Yürüyüş Şampiyonası ve Yürüyüş Olimpik Deneme Yarışmalarında Mardinli sporcularımız fırtına gibi esti.

16 Şubat 2017 Perşembe Saat 14:44

GÜNCEL"Kaçak iddiasıyla elektriği kesme hakları yok"

Elektrik kesintilerine tepki gösteren Mardinliler, DEDAŞ'ın 'kaçak' iddiasıyla elektrik kesintisi yapmaya haklarının olmadığını söyleyerek, yetkililerin çözüm bulmasını istediler.

15 Şubat 2017 Çarşamba Saat 15:32
Yaşar Alptekin'den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

GÜNCELYaşar Alptekin'den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Dostlarının daveti üzerine Mardin’de bulunan eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanlığını ziyaret etti.

10 Şubat 2017 Cuma Saat 18:04
Marko Paşa Müzikali Yarın Mardinli Sanatseverlerle Buluşuyor

KÜLTÜR SANATMarko Paşa Müzikali Yarın Mardinli Sanatseverlerle Buluşuyor

Artukbey’in sponsor olarak Mardin’e gelmesinde ön ayak olduğu Markopaşa Müzikali yarın Mardinli sanatseverlerle buluşacak.

08 Şubat 2017 Çarşamba Saat 20:34
Ruhlar Gelirse Oyunu Mardinli Sanatseverlerle Buluşuyor…

KÜLTÜR SANATRuhlar Gelirse Oyunu Mardinli Sanatseverlerle Buluşuyor…

Noel Coward’ın yazdığı, Arif H. Özbilen’nin çevirdiği ve Bora Severcan’ın yönettiği oyun 6 ve 7 Şubat 2017 günleri Atatürk Kültür Merkezinde Mardinli sanatseverlerle buluşacak.

03 Şubat 2017 Cuma Saat 16:27
Diyanet'ten evlilik programları hutbesine Mardinlilerden destek

GÜNCELDiyanet'ten evlilik programları hutbesine Mardinlilerden destek

DİYANET İşleri Başkanlığı tüm camilerde okuduğu cuma hutbesinde nikah konusunu ele aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din hizmetleri genel müdürlüğü tarafından hazırlanan Hutbeye Mardinliler de destek verdi.

03 Şubat 2017 Cuma Saat 15:50
Jehro Filmi Uluslararası Festivaller İçin Gün Sayıyor

KÜLTÜR SANATJehro Filmi Uluslararası Festivaller İçin Gün Sayıyor

Mardinli Genç Yönetmenler Kadir Eman ile Velit Ataklı çektikleri kısa filmlerle hem ulusal ve uluslararası festivallerde yarışıyor hem de yöre kültürünü sosyal içerikli mesajlarla tanıtmaya devam ediyor.

31 Ocak 2017 Salı Saat 16:13
Çocukların kar sevinci sürüyor!

EĞİTİMÇocukların kar sevinci sürüyor!

Mardin’de üç günden beri etkili olan kar yağışına en çok çocuklar sevindi. Mardin’de kar yağışına sevinen çocuklar, Okulların tatil olmasını fırsat bilerek kızak olarak kullandıkları kayaklarını alarak sokaklara çıktı. Bazı çocuklar kar topu gibi oyunlar oynarken, bazıları ise kayaklarıyla yamaçlardan kayarak eğlendi. Bazı çocuklar ise kaygan Plastik parçaları ayaklarının altına yerleştirerek eğlenceye ortak olmaya çalıştı.

30 Ocak 2017 Pazartesi Saat 18:11
EMITT'te 'En Etkin Tanıtım Ödülü' Mardin'in oldu

GÜNCELEMITT'te 'En Etkin Tanıtım Ödülü' Mardin'in oldu

İstanbul’da gerçekleştirilen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı olan (EMİTT) Mardin standı Fuar Jurisi tarafından En Etkin Tanıtım Standı seçildi.

28 Ocak 2017 Cumartesi Saat 17:23
Dündar ve Biter'den Mardin Standına Ziyaret

TURİZMDündar ve Biter'den Mardin Standına Ziyaret

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 70’e yakın ülkeden katılımın olduğu 21. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan ve yoğun ilgi gören Mardin Standını AK Parti il Başkanı Mehmet Ali Dündar ile birlikte Mardinliler Federasyonu Başkanı İbrahim Biter de ziyaret etti.

28 Ocak 2017 Cumartesi Saat 13:34
Mardin turizmini Emitt de masaya yatırdılar

TURİZMMardin turizmini Emitt de masaya yatırdılar

3 günden beri devam eden ve dünyanın 5. en büyük turizm fuarı olan Emitt Fuarına görkemli standı ile katılan Mardin'in turizmi düzenlenen panelle masaya yatırıldı.

28 Ocak 2017 Cumartesi Saat 13:04

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar