“Mardinliler ülke birliğinin önemli bir rengi”

“Mardinliler ülke birliğinin önemli bir rengi”
27 Şubat 2018 Salı Saat 16:46 0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir Mardinliler Federasyonu’nu ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İzmir Mardinliler Federasyonu’nu (İMAF) ziyaret etti. Özkan, ziyaretinde Mardinlilerin İzmir için önemli bir dinamik olduğunu belirterek, “Sadece İzmir için değil, ülkemizin kardeşlik iklimi için de Mardin’i ve Mardinlileri önemsiyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, geçtiğimiz günlerde İMAF Genel Başkanlığına seçilen Ahmet Tunç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Özkan, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini kaydederek, “Ülkemizi demokratik ve aydınlık günlere ulaştırmak için birbirimize ihtiyacımız var. İzmir Mardinliler Federasyonu’nun kapsayıcılığı bu açıdan İzmir’deki barışçıl ve demokratik ortam için çok önemli bir kazanım. Ben hem siyasetçi olarak hem bu ülkenin bir yurttaşı olarak Mardin’i ve Mardinlileri çok önemsiyorum. Çünkü Mardinlilerin derin hoşgörü ve medeniyet deneyimi bana güç veriyor. Ülke siyasetinin de bundan çok daha fazla faydalanacağına inanıyorum” dedi.

İMAF Genel Başkanı Ahmet Tunç da, Özkan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Biz İMAF olarak partiler üstü bir anlayışla İzmir’e ve hemşehrilerimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Federasyonumuzda her siyasi görüşten hemşehrimiz Mardinli olma paydası ile İzmir’e katkı sunma gayretinde. Tabii hepimizin en büyük paydası Türkiye’dir. Ülkemizin birliği, kardeşliği ve geleceği için gayret gösterme hepimiz için en büyük öncelik. Ziyaretinizin de bu anlayışa katkı sunduğunu görmek bizi mutlu etti” diye konuştu.

CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak da, kentin tüm dinamiklerine önem verdiklerini belirterek, “İMAF’ın varlığı hem Konak hem İzmir için önemli. Çok önemli başarılara imza atacağına inanıyorum. Ahmet Tunç başkana da başarılı hizmetler diliyorum” ifadesini kullandı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

16 saat önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7