Merhaba...

05 Kasım 2018 Pazartesi Saat 19:45

Sevgili dostlar, tam seksen gündür yazıya ara vermiş bulunmaktayım. Son yazım 15 Ağustos’ta ‘ABD’nin Ekonomik Yaptırımlarının Olası Sonuçları’ başlığı ile yayınlanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri ‘Dolar Silahı’ ile Türkiye’ye bir dizi yaptırım uygulamış ve neticede Ortadoğu’nun lider ülkelerinden biri olan Türkiye’yi dizayn etmek istemişti.

Gelinen noktada Türkiye-ABD ilişkilerinde yer alan buzlar erimiş gözüküyor, şu an ki süreç ise olumlu bir şekilde işlenmektedir. Kesin konuşmak doğru değil zira burası Ortadoğu ve ülkeler arasında ilişkiler kısa bir süre içerisinde farklı biçimlere bürünebiliyor.

Nitekim dün itibarıyla ABD’nin İran’a biri dizi yaptırımlar sürecinin başlandığını bizzat ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından açıklandı. Ne gariptir ki, yazılara başlama tarihimiz de yaptırımlarının uygulanmaya konulduğunun bir güne denk geldi. Tabi bu yazının konusu ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlar değildir.

Yazı yazma bir üretim biçimidir ve emek ister. Bu nedenle zorlu bir süreçtir bu, yazı yazanlar için. Hele gazeteci kimliğiniz de varsa, gündemi sıcak bir şekilde takip etmeniz gerekiyor ki, bu durum en basit ifadeyle koşturmacadır. Bu çerçevede yazı yazan bizler de yoruluruz, sıkılırız hatta bıkkınlık da yaşarız. Türkiye gibi bir ülkede ve Ortadoğu gibi bir bölgede yaşıyorsanız işiniz daha da zordur. Bu, size bir kat daha effor harcamanızı gerektirir. Bu bir yana, Türkiye’nin güneydoğu gibi bir bölgede yaşıyorsanız daha fazla sıkıntı yaşarsınız, çünkü bu bölgede herkes dahi, herkes yazar ve herkes siyasi birer liderdir! Yaptığınız işe hemen burnunu sokar, neticede sizi sabote etmeye çalışır.

Yazıya ara vermemizi yukarıda saydıklarımız belirlemedi ancak etkiledi kısmen. Yazmaya çalıştığımız ve ortaya attığımız fikirleri tartışmaktan uzak bırak tartışmayı bunları anlayabilme yeteneğine sahip olamayanlar kitlelere liderlik eder pozisyonlarda yer aldılar ne yazık ki! Belki bu nedenlerle yazma ihtiyacı duymadık artık. Fakat tuhaf olan ve bizi üzen ise en yakınımızda yer alan dostlarımızın bir kısmı ortaya koyduğumuz bu tavrı kişisel durumlara bağlayarak yorum yapmaları oldu.

Neyse…

Tekrar Merhaba diyerek dostlarımızla buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette yazmadığımız süreçte, bundan hoşlananlar oldu, ama üzülenlerin de olduğunu biliyoruz. Bunlar normal durumlar ancak ülkemiz önümüzdeki yakın gelecekte bir yerel seçim yaşayacaktır. Bu süreci takip ederek kararınca kararınca fikirlerimizle analiz etmeye çalışarak bir katkı yapmak isteriz. Bu bağlamda yeni bir imajla yazma macerasına katılmış bulunuyoruz tekrar.

Önümüzdeki seçimle ilgili siyasi partilerimizden vatandaş olarak beklediğimiz yaşadığımız yerlere hizmet edebilecek aday çıkarsınlar. Hatta onlara başvuranlar arasında liyakatı yeterli olmayanları göstermesinler, kendileri de araştırarak uygun olan şahsiyetlere teklif götürsünler. En demokratik yöntem budur diye bir kanıya sahibiz. Bu bağlamda birkaç söz sarfetmek istedik.

Yazımız klasik bir sözle bitirmek istiyoruz. Seçimler daha şimdiden halkımıza hayırlı olsun, huzura vesile olsun, demokrasi sürecine katkı sağlasın.

Saygıyla…


YORUMLAR :::

  1. SÜLEYMAN
    05 Kasım 2018 Pazartesi Saat 19:54 CEVAPLA
    Hace, belliki ABD Türkiyeye yaptırım yapmaya başladığın tarihte sende Mardin life gazetesine yaptırım yapmaya başlamışsın. ABD Türkiyeye yaptırımdan vazgeçince sende mardin lifeye yaptırım yapmaktan vazgeçmişsin. Siz nasıl anlaştınız.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Türkiye, ABD’yi Azad Etti 25 Aralık 2018 Salı Saat 15:48
2. Yerel Seçimleri Neler Etkileyecek? 18 Aralık 2018 Salı Saat 15:36
3. Halk, Gerilimi Olmayan Seçim İstiyor 11 Aralık 2018 Salı Saat 17:51
4. ‘Fırat’ın Doğusu’na Olası Operasyon 05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 10:46
5. Mardin Büyükşehir Adayı: Vejdi Kahraman 27 Kasım 2018 Salı Saat 15:39
6. Siyaset ve Umut 20 Kasım 2018 Salı Saat 16:43
7. Yerel Seçimlere Giderken… 13 Kasım 2018 Salı Saat 14:01
8. ABD’nin Ekonomik Yaptırımlarının Olası Sonuçları 15 Ağustos 2018 Çarşamba Saat 12:37
9. Alman Usulü Irkçılık 24 Temmuz 2018 Salı Saat 11:51
10. Gazetecilerin Hatırlandığı Basın Bayramı 17 Temmuz 2018 Salı Saat 10:52

YORUMLANANLAR :::

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Yol araç trafiğine kapandı

Mardin Midyat Karayolu Hop Geçidi kar yağışı nede [...]

1 gün önce...

AK Parti adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti [...]

1 gün önce...

70 yaşındaki futbolcu Kızıltepe'ye transfer oldu

Kızıltepe 2. Amatör takımlarından Kızıltepe Gençle [...]

1 gün önce...

Aylıkları 1000 tL'ye tamamlanan emeklilere 4 yıl zam yapılmayacak

Bin TL'nin altında aylık alan 105 bin emeklinin ay [...]

1 gün önce...