Metropolit Aktaş'tan Şahin'e tam destek

Metropolit  Aktaş'tan Şahin'e tam destek
12 Haziran 2018 Salı Saat 18:50 0

AK Parti Mardin Milletvekili adayı Veysi Şahin seçim çalışmaları kapsamında Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Samuel Aktaş’ı ziyaret etti.

Süryani cemaatinden 24 Haziran'da yapılacak seçimler için destek isteyen Şahin'e Metropolit Aktaş, "Bizim arazi sorumuzu Ak Parti hükumeti ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan çözdü.” diye cevap verdi.

24 Haziran'da yapılacak seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milletvekili adayı Veysi Şahin, Midyat’ın Köy ve mahallelerindeki temas ve ziyaretlerini sürdürüyor.

Seçim bölgesi çalışmaları kapsamında Mor Gabriel Manastırında Süryani cemaatinin ruhani lideri Metropolit Samuel Aktaş’ı ziyaret eden Milletvekili Şahin, uzun yıllardır yakın dostluğu bulunan Miletvekili Adayı Şahin ve beraberindekileri büyük ilgiyle karşıladı.

AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan, Gençlik ve Kadın Kollarının da hazır bulunduğu ziyarette, Metropolit Samuel Aktaş’ın Milletvekili adayı Şahin’i sıcak bir şekilde karşılayıp, büyük ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

ARAZİ SORUNUMUZU ERDOĞAN ÇÖZDÜ

Milletvekili adayı Şahin’i çok sevdiklerini işaret eden Metropolit Samuel Aktaş “ Bizim arazi sorunumuz vardı bu sorunu Ak Parti hükümeti ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çözdü. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederiz. Sayın Veysi Şahin’in aday listesinde bulunması bizleri cemaat olarak çok mutlu etti. Sayın Şahin ve Ailesiyle uzun yıllara dayanan kadim bir dostluğumuz vardır. Öyle sanıyorum ki, Şahinler ailesinden herkes memnundur, onlar herkesi seviyor sayıyoruz, bizler de onları seviyoruz sayıyoruz, hürmetimiz var, Veysi beyin aday listesine davet edildiğini duyunca gerçekten ve kalben çok sevindik. Süryani Cemaati olarak ona dua ediyoruz ve diyoruz ki; Allah ona yeniden milletvekilliğini nasip etsin çünkü gerçekten bu görevi layıkıyla yerine getirecektir.” şeklinde konuştu.

Karşılaştığı ilgi karşısında memnun olduğu gözlenen Şahin “Hem bizlerle hem bizlerle beraber olanlarla her zaman gönül kapınızı da, kapılarınızı da açık tutunuz. Öncelikle bunun için teşekkür ediyoruz. Süryani kardeşlerimiz bizim önemli zenginliğimizdir. Sizlerle beraber Tur'abdin’ bölgesinde, Mezopotamya ovasında yaşamak, aynı havayı teneffüs edip, aynı yaşam alanlarını paylaşmak bizim için ayrı bir gurur, ayrı bir heyecandır. Sayın Cumhurbaşkanımız azınlık mallarının iadesi konusunda benim söyleyeceklerime sizler adeta tercüman oldunuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle Türkiye’de azınlıklar konusunda gösterdiği ilgi ve duyarlılık hakikaten takdire şayandır. Daha önce de bu konuyu yıllar önce konuşmuştuk. İhtilaflı arazilerinizin durumu zaman zaman Avrupa basınına da yansıdı, maalesef suistimaller de oldu, değişik şekilde kullanılmaya çalışıldı, ancak buna rağmen sizler her zaman için bu suistimallerin önüne geçmeye çalıştınız böyle olmadığını defaatle söylediniz. Bugün de bunu böyle söylemeniz ve Sayın Cumhurbaşkanımıza hakkı teslim etmeniz bizleri ayrıca mutlu etmiştir. AK Parti olarak, 24 Haziran'da alacağımız seçim başarısı neticesinde Süryani kardeşlerimizin katkısının önemli oranda yansıyacağını biliyoruz. Bu vesileyle de şimdiden sizin şahsınızda bütün Süryani kardeşlerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. ”diye konuştu.

22. Dönem Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Veysi Şahin'e nazik ziyareti için teşekkür eden Metropolit Samuel Aktaş, 24 Haziran seçimleri için başarılar diledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Öter: 'Kaldırım yenileme ve düzenleme çalışmaları önemli'

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Başka [...]

15 saat önce...

'Geçmeyen baş dönmesi beyincik sarkmasının belirtisi olabilir'

Baş dönmesi ( vertigo) ve nedenleri hakkında bilgi [...]

1 gün önce...

STEM yenilenebilir enerji ve proje yazma eğitimi

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer'den "Arapça tabelalara" ilişkin açıklama

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçedeki arapça [...]

1 gün önce...

Milli Eğitim Müdürü Çetin: Feda edecek tek bir öğrencimiz yok

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN