Minik öğrenciler, 112 çağrı merkezini ziyaret etti

Minik öğrenciler, 112 çağrı merkezini ziyaret etti
25 Nisan 2018 Çarşamba Saat 20:45 0

AKD Kids Anaokulu Mucitler Sınıfı öğrencileri, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında davet edildikleri, 112 Acil Çağrı Merkezini ve Ambulans İstasyonunu ziyaret etti.

Mardinli minik öğrenciler, 23 Nisan Çocuk bayramı etkinlikleri kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi ile Ambulans İstasyonunu ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Minik misafirlere, Mardin 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Uzm. Dr. Osman Ballı ve Paramedik Muhammed Çomaktekin eşliğinde Çağrı Merkezi tanıtıldı. 112 Acil Çağrı Merkezini gezen öğrencilere Dr. Evgin Begşen tarafından "Hangi durumlarda 112'yi aramalıyız?" "112 Acil hattı nasıl çalışıyor?" ve 112’nin gereksiz yere aranmaması hakkında bilgiler verildi.

AKD Kids Anaokulu öğrencileri, görevli personel aracılığıyla konsollara oturarak acil çağrının nasıl karşılandığını uygulama yaparak yerinde gördü. Ardından Artuklu 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ziyareti yapıldı. Öğrencilere Paramedik görevli Onur Ceylan tarafından ise ambulansta kullanılan malzeme ve araçların kullanımı hakkında bilgiler verildi.

Yapılan geziden oldukça memnun kalan öğrencilere ikramlar ve çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler ile birlikte “Yaşama Yol Ver” projesi temalı video çalışması yapıldıktan sonra ziyaretleri sona erdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karaboğa Ailesi'nin acı kaybı

Uzun zamandır Pankreas kanseri tedavisi gören Ka [...]

1 gün önce...

YÖK'ten bedelli yapacak öğrencilere müjde

YÖK'ten bedelli askerlik yapacak öğrenciler iç [...]

1 gün önce...

Seyir halinde alev alan TIR’ın sürücüsü yaralandı

Nusaybin'de tarihi İpekyolu üzerinde seyir halin [...]

1 gün önce...

Kurbanlık sayısı açıklandı!

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, kesilecek 850 bin [...]

1 gün önce...

Bayram öncesi denetimler sıklaştırıldı

Artuklu İlçe Belediye Başkanlığı zabıta eki [...]

1 gün önce...