Minik yüreklere ağaç sevgisini aşıladı

Minik yüreklere ağaç sevgisini aşıladı
15 Mart 2018 Perşembe Saat 19:40 0

Kızıltepe'de Anaokulu öğrencileri askeri kışlada anaokulu adına oluşturulan hatıra ormanında askerlerle birlikte kendi adlarına birer fidan dikerek okullarının adı ile birlikte kendi adlarını da ebedileştiren bir hatıra ormanı oluşturdular.

Kızıltepe-Mardin karayolu güzergâhı üzerinde bulunan Şehit jandarma üst çavuş İlker Düzova kışlasında okul adına oluşturulan Zübeyde Hanım Anaokulu Hatıra Ormanı alanına 200 fidan dikilerek minik yüreklere ağaç ve çevre sevgisi aşılandı.

Kızıltepe'de okul öncesi eğitim alanında yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Sevim Boran, minik yüreklere ağaç, çevre ve yeşil sevgisini aşılamak için bu kez de askeri kışlada hatıra ormanı oluşturdu.

2001 Yılından beri eğitim öğretim alanında kaliteli bir okul öncesi eğitimi verdiği için velilerin kapısını ilk çaldığı Anaokulu özelliği olan Zübeyde Hanım Anaokulu, imza attığı sıradışı sosyal ve kültürel etkinliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kızıltepe’nin ilk anaokulu olma özelliğinin yanında Okul müdürü Sevim Boran’ın sosyal aktiviteleri ile ilkleri gerçekleştiren okul daha önceki yıllarda da ilçede ilk kez anaokulu düzeyinde Satranç turnuvası ve Uçurtma şenliğine ile benzeri aktivitelere imza atmıştı.

''Kıyametin kopacağını bilseniz bile, ağaç dikiniz''
Peygamber efendimizin ''Kıyametin kopacağını bilseniz bile, ağaç dikiniz'' sözünü şiar edinerek çocuklara ağaç, doğa ve çevrenin önemine dikkat çekmek ve sevgisini aşılamak için uzun yıllardır hayalindeki hatıra ormanı projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Müdür Boran aktiviteleri ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Bugün öğrencilerimizle birlikte, Şehit jandarma üst çavuş İlker Düzova Kışlasında 200 öğrencimiz bizim ve kışlada görevli askerlerin yardımı ile 200 fidan dikerek, okulumuza ait küçük bir hatıra ormanı oluşturma hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık.

Çocuklarımıza ağaç dikmenin manevi değerini ve önemini yaşatmanın mutluluğunu yaşadık..

Bizlere yer tahsis eden, öğrencilerimizle ilgilenen Şehit jandarma Üst Çavuş İlker Düzova Kışlası Tabur Komutanına, ulaşım konusunda yardımcı olan Zeki Bahadur'a, etkinliği organize eden müdür yardımcımız Güler Demircan'a, katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Kızıltepe Zübeyde Hanım Anaokulu müdürü Sevim Boran, yarının büyüğü çocuklarımızın ülkesine, milletine daha faydalı birer birey olmaları için eğitim öğretimin yanı sıra buna benzer aktivitelerini sürdüreceklerini söyledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

1 gün önce...

Üniversiteden kaçan kaçana! Personel sayısı da yarı yarıya düştü

Başarısızlığının yanında alanı dışındaki her konud [...]

1 gün önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

15 saat önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

8 saat önce...

950 paket kaçak sigara ele geçirildi

Yapılan yol kontrolünde 950 paket kaçak sigara ele [...]

1 gün önce...