Miniklerden örnek davranış

Miniklerden örnek davranış
11 Ocak 2019 Cuma Saat 10:53 0

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin desteği ile topladıkları kırtasiye malzemeleri ve giysileri, Derik'e bağlı Direkli köyündeki Hacı Ahmet Irmak İlkokulu'na gönderdi.

Burhaniyeli öğrenciler, Derik'e bağlı Direkli köyündeki öğrencilerin yardım isteğine duyarsız kalmadı. Okuldaki 232 öğrenci ile öğretmen ve veliler, Mardinli öğrencilere yardım için seferber oldu. İlçede çok sayıdaki esnaf da yardımsever öğrencilere destek oldu. Hazırlanan 47 koli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni'nin de katıldığı törenle kargoya verildi.

Yardımlarının devam edeceğini anlatan Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu Müdürü Arif Ertekin, "Okul aile birliğimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz hep birlikte el ele verip Mardinli öğrencilerimizi bir nebze olsun sevindirmek için bu işe giriştik. Onları mutlu edebilirsek, bizde mutlu oluruz, seviniriz. Ne mutlu bize, böyle projelerimizi devam ettirmek istiyoruz. İnşallah, ilerde daha da büyüklerini yapacağız" dedi.

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Alper Yıldırım ise, "Bunu, Okul Aile Birliği, velilerimiz ve öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Hazırlanan 47 koli yardımı kargoya vermiş durumdayız. Mardin'in Derik ilçesindeki Direkli Köyü İlkokulu'nda okuyan kardeşlerimizi sevindirmek istedik. İyi günlerde, can sağlığıyla kullanmalarını temenni ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de PKK/KCK operasyonu 25 Gözaltı

Mardin Merkez ve ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK' [...]

8 saat önce...

Geleceğin parlayan yıldızları: Minik kramponlar

Mardin Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan [...]

9 saat önce...

Sulama kanalında mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı

Nusaybin'de sulama kanalına düşen inek, itfaiye ek [...]

1 gün önce...

Gözaltına alınan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüle [...]

1 gün önce...

Duvarı delip motosikleti çaldı

Midyat'ta, bodrum katındaki duvarı delerek motosik [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN