Muhammed Mursi ümmetin mazlum şehididir

Muhammed Mursi ümmetin mazlum şehididir
18 Haziran 2019 Salı Saat 20:07 0

Midyat ilçesinde vatandaşlar, Muhammed Mursi'nin ümmetin mazlumca şehid olan bir lideri olduğunu ve hesabının mutlaka sorulması gerektiğini ifade ettiler.

Dün mahkemeye çıktığı sırada fenalaşarak şehadete kavuşan Muhammed Mursi için Mardin'in Midyat ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Merkez Hacı Kasım Altunkaya Camii'nde öğlen namazını müteakiben İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazına yüzlerce vatandaş katıldı.

Namaz sonrası Muhammed Mursi'nin şehadetine ilişkin konuşan siyasi,eğitimci ve vatandaşlar, Mursi'nin darbeci kukla Sisi ve yandaşları tarafından haince zulme uğrayan, ümmetin mazlum bir şehidi olduğunu ve hesabının mutlaka sorulması gerektiğini ifade ettiler.

Büyük bir şahsiyet olan Mursi'nin şehadetiyle büyük bir hüzün yaşadıklarını ifade eden HÜDA PAR Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, iki yüzlü davranan Batı'ya tepki gösterdi.

Altunkaynak, "Öncelikle İslam alemi ve ümmetinin başı sağ olsun. Acımız büyüktür. Büyük bir şahsiyeti kaybettik. Mısır zindanlarında tarih boyunca tevhid erlerine büyük işkenceler yaşatılmıştır. Bunun acısını yaşıyoruz ve en son olarak Muhammed Mursi'yi şehid verdik. Özellikle 6 yıldır zindanda yaşayan ve halkın iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanı olması hasebiyle bu zulme seyirci kalan Dünya Adalet Divanı'nı hak ve hukuktan dem vuran dünya siyasilerini şiddetle kınıyoruz. 6 yıldır sadece iki sefer ailesiyle görüşebiliyor. Bu, sıradan bir şahsiyet değildir. Halkın iradesiyle seçilen bir şahsiyetten bahsediyoruz. Siyasi, ekonomik ve kültürel yönden Müslümanların birlik içerisinde olması gerekiyor. Müslümanların Allah'ın ipine sımsıkı sarılması gerekir. Aramızdaki çekişmeyi bir kenara bırakıp zulme karşı dik durmalıyız. Eğer biz etnik ve milli duyguları bir kenara bırakırsak tüm firavunları al aşağı edeceğimize inanıyoruz." dedi.

"Muhammed Mursi, ümmetin mazlum bir şehididir"

Molla Abdulaziz Bilgin, Mursi'nin şehadetinin sadece Mısır'ın değil İslam ümmetini bir meselesi olduğuna vurgu yaptı.

Bilgin, "Umarız ki şehadeti İslam ümmetinin uyanışına ve dirilişine vesile olur. Mursi'nin yaşadıkları her şey onun Müslüman olmasındandır. İslam'dan korktukları için Sisi'yi desteklediler. Yani Mursi bir Seyyid Kutub, Ömer B.Abdulaziz'dir . Bir İslam sembolüdür. Hareketiyle, ahlakıyla, şehadet şekliyle bir timsal ve örnektir. Mursi, ümmettin mazlum bir şehididir." dedi.

"Mursi'nin davasının yolcusuyuz"

Eğitimci Halil Karadaş, Hasan El Benna, Seyyid Kutub'un şehadetiyle İslami davanın sona ermediği gibi; Muhammed Mursi'nin şehadetiyle de bu davanın sona ermeyeceğini vurguladı.

Karadaş, "Bizler de onun yolundayız ve o yolun yolcusuyuz. Allah, onun gibi yaşamayı ve şehid olmayı nasip etsin." dedi.

Ekrem Zerey de "Sisi ve yandaşlarını lanetliyoruz. Sisi bir işbirlikçi ve kukladır. ABD ve Avrupa tarafından görevlendirilen bir melundur. Bunun bedelini Allah'ın izniyle ağır bir şekilde ödeyecektir. Her gün âlimlerimizin şehid olması dağınıklığımızdandır. Siyasilerimize sesleniyoruz: Bu ümmet hazırdır; yeter ki sizde hazırlanın." ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

4 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

“Tüm akreditasyonalar iptal edilsin”

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, y [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’ye ilk asfalt döküldü

Mardin Büyükşehir Belediyesi, uzun süren alt yapı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7