Muhtar eşleriyle kahvaltıda buluştular

Muhtar eşleriyle kahvaltıda buluştular
13 Şubat 2018 Salı Saat 15:51 0

AK Parti Kızıltepe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç ve yönetimi muhtarların eşleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Kadın Kolları başkanlığı ile muhtar eşlerinin buluştuğu kahvaltılı toplantıya; 21 Mahalle muhtarının eşleri, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaşın eşi Ayşe Odabaş ve Ak Parti ilçe Başkanı Faruk Kılıç'ın eşi Esra Kılıç da hazır bulundular.

Toplantıda konuşan İlçe kadın kolları başkanı Emine Kılıç, Bölgenin talep ve sorunlarını halk tarafından seçilen muhtarların eşlerinden dinlemek çok önemli; çünkü mahalle sorunlarını en az muhtarlar kadar eşlerinin de vakıf olduğunu biliyoruz. Bu nedenle muhtar eşlerinin hizmet yolunda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirti.

Kahvaltı programında söz alan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilinin eşi Ayşe Odabaş, ''Hayatı güzelleştiren kadınlardır. Asıl ve daha gerçekçi sorunlar kadınlar tarafından dile getiriliyor. Belediye olarak kadınlarımızın yanında sürekli olacağını belirten Ayşe Odabaş, Belediye bünyesinde kurulan hanımeli merkezini aktif hale getirdiklerini, burada kadınlarımıza yönelik çeşitli kurslar veriliyor. Bununla birlikte, ADEM ve ÇATOM ile birlikte kadınlarımıza meslek kazandırmaya ve gelir getirecek meslekler edinmeye çalışıyoruz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İlçe başkanımızın eşi Esra Kılıç Hanımında katıldığı Cuma programlarını düzenlemekteyiz. Ayrıca her hafta “hoş geldin bebek” projeleri ile kadınlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Bu toplantıda bizleri bir araya getiren ve sorunların duyurulmasında bizlere imkan veren Kadın Kolları başkanı Emine Kılıç hanıma teşekkür ediyorum”dedi.

Toplantıya katılan Kızıltepe ilçe Başkanının eşi Esra Kılıç ise söz konusu buluşmaları, sadece bir kahvaltı programı olarak görülmemesi gerektiğini kaydederek, düzenlenen programların amacının kadınların birbirini daha yakından tanımalarını sağlamak ve aralarındaki dayanışma hukukunu geliştirmek olduğunu söyledi.

Düzenlenen kahvaltılı toplantıları düzenli bir hale getirerek sürdürmeye devam edeceklerini Kaydeden Kılıç, “Kızıltepe’mizde, köylerimizde yaşanan gelişmeleri kendi aramızda değerlendirip, gelişmeler hakkında birbirimizi bilgilendireceğiz. Yaşanan sorunları el birliği ile çözmeye çalışacak, ortak akılla ilçemize yapılması gerekenleri irdeleyeceğiz. Kaymakam beyin eşi Ayşe Odabaş hanım ile birlikte Kadın Kollarımızın da dahil olduğu programları sürekli düzenleyerek, birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kadın kolları Başkanımızın ev ziyaretleri her geçen gün artarak devam ediyor. Bizlerde Cuma buluşmaları kapsamında Belediye Başkan vekilimizin eşi Ayşe Odabaş hanımefendinin katılımı ile birlikte kırsal mahallelerde sizlerle beraber olmaya çalışıyoruz. Biz kadınlar olarak her zaman sahadayız, sahada hep birlikte olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Kayyum belediye başkanının atanması ile birlikte belediye bünyesinde hanımlara yönelik aktif çalışma alanlarıyla birlikte üretime ve üretmeye yönelik aktivitelerin arttığına işaret eden Kılıç, “Kadınlarımızın kendilerini geliştirmeleri noktasında ciddi bir misyon üstlenen Hanımeli Merkezi önemli bir işlev görmektedir. Bu katkılarından dolayı Hanımeli Merkezi Müdiresi Özlem Yıldız'a, Çatom sorumlusu Bahar Yıldız hanıma ve kadınlarımızı yalnız bırakmayan Ayşe Odabaş hanıma teşekkür ederiz. Siz kadınlarımızın bu merkezimizi ziyaret etmesini tavsiye ederim. Kıymetli kadınlarımız Partimiz ve Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan siz kadınlara büyük kıymet vermektedir. Onun için 17 Mart 2018'de yapılacak olan Mardin il başkanı kongresine sizleri davet ediyorum” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Rektör, yolsuzlukla suçlanan yeğenini fakülteye atadı

Ulusal Gazetelerde yer alan habere göre Artuklu A [...]

6 saat önce...

İzmir - Mardin uçağı arıza nedeniyle geri dönüş yaptı

İzmir - Mardin seferi için İzmir Adnan Mendere [...]

1 gün önce...

Memura 3 zam

Milyonlarca memura Ocak’ta yüzde 4 zam ve 7.15 [...]

1 gün önce...

'Mahmudi'ler Derik'te Buluştular

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin il ve ilçelerine [...]

1 gün önce...

Mardin turizmi, "artırılmış gerçeklik" teknolojisi ile buluşturuldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve [...]

1 gün önce...