Muhtarlar Günü Mesajları

Muhtarlar Günü Mesajları
19 Ekim 2018 Cuma Saat 10:09 0

Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladılar.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Öztürk, mesajında, Türk siyasi ve demokrasi tarihinin en önemli unsurlarından olan muhtarlık müessesesinin dün olduğu gibi bugün de idari yapının ve yerel demokrasinin en önemli yapı taşı olmayı sürdürdüğünü belirtti.

Muhtarlık müessesesinin 1828'den bu yana 188 yıllık bir tarihi olduğunu ifade eden Öztürk, muhtarların deneyim ve birikimiyle, kentin en küçük yapıtaşı mahallelere hizmet verdiğini, devletin temsilcisi olarak da kamusal bir görev yaptığını kaydetti.

Öztürk, şöyle devam etti:

"Belediyeler ve halkın arasındaki köprü görevini gören muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın sesi, bizlerin de mesai arkadaşı, mahalle ve köylerdeki gözümüz ve kulağımız olmaktadır. Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, hem ilçemizde, hem de ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza bu özel gün vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum."

VALİNİN MESAJI

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yaman, mesajında, idari sistemin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatının, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu ifade etti.

Yaman, şunları kaydetti:

"Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."


 İL BAŞKANI ERİ’DEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İl Başkanı Nihat Eri mesajında”, Birlik, beraberlik ve kardeşlik ve köprüsünün en önemli ayağını oluşturan müesseselerin başında muhtarlık gelmektedir. Yerel konuların genelinde vatandaşlarla sürekli diyalog halinde olan muhtarların, devlet vatandaş arasındaki ilişkide en büyük köprü vazifesini teşkil eden yegâne makamdır”.
İl Başkanı Eri, “Muhtarlık halkın idari ve sosyal isteklerini, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan geniş açılımlı bir müessesedir. Bu anlamda muhtarlarımızın isteklerine ve taleplerine çok ehemmiyet veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki onların talepleri vatandaşın bizzat kendi talebi ve ihtiyacıdır. AK Parti olarak inşallah her zaman olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarımızla daima istişare çizgisinde hareket ederek güzel Mardinimizin sorunlarını birlikte çözeceğiz”.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

20 saat önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN