Muhtarlar eşleriyle yemekte buluştular

Muhtarlar eşleriyle yemekte buluştular
18 Şubat 2018 Pazar Saat 17:38 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, il genelinde faaliyet gösteren 700 Merkez ve Kırsal mahalle muhtarının eşiyle düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi.

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen muhtar eşleriyle buluşma yemeğinde bir araya geldi.

MOVA Alışveriş Merkezi salonunda düzenlenen yemekli toplantısına merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının eşleri yoğun ilgi gösterdi.

Devlet-vatandaş kaynaşmasının güzel bir örneğinin sergilendiği yemekli toplantıda ; Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye başkan vekili Mustafa Yaman'ın eşi Avukat Gülseren Yaman'ın evsahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada; Hanımefendi Gülseren Yaman, TBMM Amiri AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ın eşi Gülçin Onar, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Uz. Dr. Mehtap Bingül, toplantıya katılan muhtar eşlerinin masalarını tek tek dolaşarak, muhtar eşleriyle tanıştılar, hanımların hal ve hatıratını sorup sohbet etiler. 

"KADINLARIMIZIN BAŞARISI ŞEHRİMİZİ GÜZELLEŞTİRİYOR"

Burada bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, “Bugün muhtarlarımızın eşleriyle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlimizde yaşayan kadınlarımız son zamanlarda güzel işlere imza atmakta ve şehrin gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer ise güzelleşmektedir. Bizler yaşadıkları mahallerin sorunlarını aktaran muhtarlarımızın arkasında da kadınların olduğunu biliyoruz. Bu nedenle birlikteliğimizi daha da güçlendirmek için böyle bir toplantı tertip ettik. Bundan sonraki en büyük temennilerimizden birisi ise kadın muhtarlarımızın artmasıdır” dedi.

"MEHMETÇİK İÇİN DUA EDİYORUZ"

Bayan Yaman, “Biz burada bu toplantıyı icra ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Mardin bu konuda örnek olacaktır. Bizler her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız tarafından oldukça güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Bu güzellikleri bugün burada devam ettirdik. Gönül isterdi ki bu toplantıyı oyunlar oynayarak ve neşeyle icra edelim. Ama Askerimiz şu an Afrin’de kahramanca mücadele ederken buna gönlümüz razı olmazdı. Bu nedenle toplantımızı sade yapıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz içinse dua ediyoruz” ifadesini kullandı.

Devlet ile vatandaşların arasında bir köprü görevi gören muhtarların çok önemli bir kamu görevi yürüttüklerini kaydeden AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kamu hizmetlerinin şehir merkezleri ve kırsal mahallelerdeki vatandaşlara daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında muhtarların büyük bir özverisinin gizli olduğunu bu konudaki özverinin temelinde de muhtar eşlerinin katkısının büyük olduğunu söyledi.

"MUHTARLARIMIZIN BAŞARISINDA EŞLERİNİN KATKISI BÜYÜKTÜR"
Muhtarların, devletin vatandaşa dokunan en sıcak eli olduğunu, Muhtarın kapısının vatandaşa açılan ilk devlet kapısı olduğuna işaret eden Milletvekili Çankırı, "Bugün sizlerle bir arada olmanın gururunu yaşıyorum. Bu etkinliği düzenlediği için Büyükşehir belediye başkan vekilimiz de olan Sayın Valimiz Mustafa Yaman'a, toplantıyı düzenleyen kıymetli eşi Hanımefendi Gülseren Yaman'a, Büyükşehir Belediyemizin Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın ifa ettiği hizmet alanını ve dolayısıyla da muhtarlarımızı ve eşlerini bizler çok önemsiyoruz. Siz değerli hanımların kıymetli eşleri olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın sorunlarıyla hemhal olan onlara gerekli hizmetlerin sunulması için gecesini gündüzüne katan, vatandaşlarımızın devlete daha sıkı bağlanmasını ve güven duymasını sağlayan seçilmişlerimizdir. AK Parti olarak bizler; Muhtarlarımızın siyasetteki önemini bildiğimiz için, 2015 yılından bu yana, muhtarlık teşkilatının kurulduğu tarih olan 19 Ekim 1829 gününden hareketle 19 Ekim tarihini “Muhtarlar Günü” olarak ilan ettik. Devleti için, vatandaşın ihtiyacının karşılanması için gecesini gündüzüne katan muhtarlarımızın Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından düzenli bir şekilde Külliyede, milletin evinde ağırlanıyor, görüş ve önerileri dinleniyor, sorunlar ilk ağızdan en yetkili merci olan Sayın Cumhurbaşkanımıza iletiliyor. İşte bu etkinlik bile muhtarlarımıza verilen önemin en güzel ispatıdır.
Muhtarlarımız, devlet ile vatandaş arasında köprü işlevi görün bunca güzel çalışmayı ifa ederken, yapılan bu güzel icraatlarda yanı başında olan siz kıymetli hanım efendilerinin etkisi ve desteğinin oldukça büyük olduğunu biliyoruz. Ve biz biliyoruz ki; Muhtarlarımızın yetişemediği yerlerde sizler kapı kapı dolaşarak, kadınlarımızla görüşerek onların dertlerini de dinliyorsunuz. İktidar olarak aldığımız kararların, gerçekleştirdiğimiz icraatların muhtarlarımızla birlikte vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlatacak olanların da yine siz kıymetli hanımlarımızın olduğunu biliyoruz. 2023 hedeflerine giden yolda, kamu yönetiminin ve demokrasinin ilk basamağında olan muhtarlarımızın fedakâr çalışmaları ve siz değerli hanımefendilerin bu çalışmalara verdiği destek bizim için vazgeçilmezdir. Bizler büyük bir aileyiz. Bu dava yolunda, vatanımız için, milletimiz için hep birlikte omuz omuza vererek mücadelemizi sürdürecek ve ülkemizi güzel yarınlara hep birlikte hazırlayacağız" dedi.

Bölgedeki sorunların çözümünde kadının daha fazla önde olması gerektiğini savunan Milletvekili Çankırı, Kadının olduğu yerde nezaketin, zarafetin olduğunu, kadının her yerde olması gerektiğini ama özellikle kadın muhtar sayısının hızla artması gerektiğinin altını çizdi.

Kadınlardan oluşan koronun yöresel müziklerden oluşan küçük bir konserin verildiği toplantıda, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığındaki usta öğretici kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru el işleri salonda sergilendi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

7 saat önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

4 saat önce...

Kaymakam Tekin'e ziyaret

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hal [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar