Mukabele sünnetine yoğun ilgi

Mukabele sünnetine yoğun ilgi
19 Mayıs 2018 Cumartesi Saat 13:39 0

Ramazan ayıyla başlayan mukabele sünnetini ihya etmek isteyen Midyatlılar, bu ayın feyz ve ecrinden en güzel şekilde istifade etmek istediklerini söylüyorlar.

Ramazan ayına girilmesiyle beraber, okunmasının bile ibadet olduğu Kur’an-ı Kerim’i karşılıklı olarak okumak anlamına gelen mukabele sünneti, Midyat’ın bütün camilerinde yapılmaya devam ediyor.

Mukabele sünneti ve Midyat’ta mukabele ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Midyat İlçe Müftülüğü Vaizi İdris Yıldırım, mukabele sünnetinin önemine vurgu yaptı, yapılan dua ve ibadetlerin Kudüs, Aksa ve Gazze’nin kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulundu.

Yıldırım, “Ramazan ayı denince aklımıza ilk gelmesi gereken Kur’an’dır. Çünkü Kur’an bu mübarek ayda indirildi. Bu ayı en güzel ve bereketli şekilde geçirmek isteyenler tabi ki en çok Kur’an ile hemhal olmalılar. Yani Kur’an ayında Kur’an ile buluşmalılar. Bu, birçok şekilde yapılabilir. Kur’an-ı Kerim’i okumak, anlamaya çalışmak, onun ahlaki prensiplerini, ilkelerini hayatımızda uygulamak suretiyle Kur’an ile daha çok hemhal olabiliriz. Bu vesileyle bizde tüm camilerimizde bu güzel örneği devam ettirmeye çalışıyoruz. Mukabele, Efendimizden bu yana devam ettirilen bir sünnettir. Rabbim bizi Kur’an ehlinden eylesin. Onu anlayan, onu okuyan ve hayatına tatbik eden kullarından eylesin.” şeklinde konuştu. (YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, işadamlarına bölgeye yatırım için çağrıda bulundu

Genç girişimci ve işadamı Bawer Miroğlu, Bey [...]

21 saat önce...

Dolar Bozdurana %50 İndirim

Mardin Sevgi Eğitim Kurumları’ndan Dolar Bozdu [...]

5 saat önce...

Bedelli askerlik başvurusu 290 bini aştı

Bedelli askerlikte ilk iki günde yaklaşık 200 b [...]

1 gün önce...

Uyuşturmuyor, Zehirleyip öldürüyor

Kullanım yaşı çocukluk çağına kadar inen uy [...]

1 gün önce...

Erzurum'da hayatını kaybeden asker Nusaybin'de defnedildi

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde hayatını kaybeden [...]

1 gün önce...