Nedim Kaya, AK Parti İl Başkanlığı İçin başvurdu

Nedim Kaya, AK Parti İl Başkanlığı İçin başvurdu
22 Kasım 2017 Çarşamba Saat 21:38 2

AK Parti'de aday adalık sürecinin başlamasının ardından işadamı Nedim Kaya, AK Parti Mardin il başkanlığına giderek resmi başvuruda bulundu.

Bugün İl Başkanlığı işadamı için dosyasını Nedim Kaya dosyasını İl Başkanlığına teslim etti.
Kaya başvurusu ile ilgili yaptığı açıklamada, "AK Parti milletine hizmet etme yolunda hiç durmadan çalışan bir partidir. Partimizi kurulduğu günden bugüne ülke genelinde olduğu gibi bölgesinde de etkin rol alarak belirleyici güç olmaya devam etmektedir. Diğer partilerin her zaman örnek olduğu bir parti olmaya devam eden AK Parti'de bu kutsal görevi almak için başvurumu yaptım. İlimize ve ülkemize yaptığı hizmetlerle adeta çağ atlatan parti bünyesinde yıllardır hizmetlerimizi devam ediyorduk. Şimdi de hem partime hem de memleketime hizmet etme yolunda bugün il başkanlığı için müracaatımı teslim ettim. Şimdiden olacak bütün arkadaşlara başarılar diliyorum."dedi.
Mardin'in ve Mardinlilerin meselelerine çözüm bulmak için birçok STK bünyesinde gerek gönüllü, gerek üyelik gerekse de başkan olarak görev yaptığını hatırlatan Kaya, "Bu süreçte eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, ticaret alanından turizme kadar bir çok alanda Mardin'in meselelerine vakıf olduk. Bu alanlarla ilgili fikir ürettik girişimlerde çözümlerde bulunduk. Bu tecrübelerimize istinaden değişen dünya ve Türkiye gerçeklerine uygun bir Mardin vizyonu oluşturmak 2023 Türkiye'sine Mardin'i de hazırlayabilme adına görev almaya talibim. Bu çerçevede gerek kanaat önderleri, gerek akıl adamlar gerekse de sivil toplum örgütü temsilcisi büyüklerimizle görüştüm. Birçok etkili ve yetkili isimle istişare ve ziyaret kapsamında görüş alış verişinde bulunduk. Bu görüşmeler neticesinde Ak Parti'den il başkanlığı için dosyamı teslim ettim. Eğer hakkımızda hayırlı olacaksa aynı samimiyet ve teveccühle Mardin halkına hizmet için Allah nasip etsin. İnsanlarımızın bizim hakkımızdaki hüsn-ü niyeti aynı devam edecekse Rabbim nasip etsin. Şimdiden bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı etsin inşallah."diye konuştu.
Seçim çalışmaları kapsamında ilçe teşkilatlarını birbir ziyaret eden Kaya, her zaman partisinin hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.Nedim Kaya kimdir?

Nedim Kaya Şirketler grubu kurucu yönetim kurulu başkanı Nedim Kaya, evli ve 5 çocuk babasıdır.  

İyi derecede Arapça ve Kürtçe bilen Kaya, 1990-1992 Mardinspor başkanlığı, 2002, 2007 ve 2011 milletvekili genel seçimlerinde Ak Parti İstanbul 3. Bölge A.Adayı, olurken halen; İstanbul Mardinliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Mardin Spor Onursal Başkanı, Mardin Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Mardinli İşadamları Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, İstanbul Bahçelievler, “Mardin Kabala Derneği”  Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı, İstanbul Kuyumcular Odası Üyeliği, TURSAB Üyeliği,  Bahçelievler AK PARTİ Disiplin Kurulu Üyeliği, Müteaddit Dernek ve Vakıf bünyesinde periyodik maddi-manevi destek programlarında gönüllü olarak çalışırken 2015 yılında faliyete geçen Mardin Kabala mahallesinde kendi imkânlarıyla 1000 kişilik cami ve 200 kişilik erkek yatılı Kuran kursu yaptırmıştır.YORUMLAR :::

  1. DR KİMBIL
    23 Kasım 2017 Perşembe Saat 00:25 CEVAPLA
    Yakışır.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Kürtler Erdoğan´ın arkasında da durmalı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardi [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 'Yeşil Pedal' bisiklet gurubu kuruldu

Nusaybin'de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam H [...]

1 gün önce...

2. Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali Başladı

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Mard [...]

1 gün önce...

Hakimoğlu'dan '23 Nisan' açıklaması

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hül [...]

1 gün önce...

"Gazi Meclisin İlk Kadın İdare Amiri olmaktan onur duyuyorum"

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri [...]

1 gün önce...