Nuriye Nine Guinnes'e aday

Nuriye Nine Guinnes'e aday
09 Eylül 2011 Cuma Saat 17:47 0

Nusaybin ilçesinde yaşayan Nuriye Şen'in 130 yaşını geçtiğini ileri sürülüyor. Nüfus Cüzdanında 1922 doumlu yazılan kadın ise 1880'lerin sonunda dünyaya geldiğini belirtiyor.

Nusaybin Yeni Şehir mahallesinde yaşayan Nuriye Şen torunlarının torununu gördü. Nüfus cüzdanında doğum tarihi bölümünde 1922 yazılan yaşlı kadının doğum günü ve ayı ise yazılmıyor.
    1931 yılında evlendiğinde 45 yaşlarında olduğunu ifade eden yaşlı kadın, kocasının muhtar olması nedeniyle bu tarihte ilk defa nüfus cüzdanına kavuştuğunu belirtiyor.
    Yaşlı kadın; "Evlendiğim zaman nüfus cüzdanı çıkardım. o zaman 45 yaşlarındaydım. En büyük çocuğum 75 yaşındadır. 3 tane kırmızı kar dönemi gördüm 3 defa kıtlık yaşadım. Amcamın altı buçuk yıl askerlik yaptığını gördüm" dedi.
    1952 yılında eşi Ömer Şen'in Demirtepe köyünde vefat etmesinden sonra 7 yıl muhtarlık da yaptığını belirten Şen, torunlarının torunlarını gördüğünü söyledi.
    Kemik erimesinin baş gösterdiği yaşlı kadın, dünyanın en yaşlı insanların biri olduğunu kaydediyor. Şen, yaşının yapılacak kemik testinde ortaya çıkacağını ancak imkanı olmadığı için bunu yapamadığını ifade etti.
  
OĞUL SELAHATTİN ŞEN, "ANNEMLE İLGİLİ BİLGİLERİ DEDEMDEN ALDIM"
    63 yaşındaki oğul Selahattin Şen, annesinin kemik testinin yapılması halinde dünyanın en yaşlı kadını olarak Guinnes rekorlar kitabına gireceğini ileri sürdü.
    Annesinin, babasının ikinci eşi olduğunu bildiren Selahattin Şen; "Dedem 20 yıl önce vefat etti. Ben annemle ilgili bilgileri dedemden aldım. Dedemin bana anlattığına göre annem şuanda 130 yaşının üzerindedir. Annem aynı zamanda 12 kardeşin de en büyüğüdür. 1930-1931 yıllarında babamın ikinci evliliği olarak evlenmişler. Babam 1952 yılında vefat etti. 7 yıl boyunca ben evraklara mühür basıyordum. Annem de okuma yazması olmadığı için imza yerine parmak basıyordu. Köyümüzün mezarlığı şuanda Suriye'nn Kamışlı tarafında kaldı. Babamın mezarı da orada" şeklinde konuştu. 


KAYNAK: Arif Altunkaynak/Murat YamanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar