Nusaybin’de okul servis şoförlerine seminer verildi

Nusaybin’de okul servis şoförlerine seminer verildi
21 Ekim 2017 Cumartesi Saat 15:28 0

Mardin’in Nusaybin ilçesinde okul servisleri sürücülerine seminer verildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenen okul servis şoförlerine yönelik düzenlenen seminere Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Tek, Nusaybin İlçe Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Bürosu görevlileri ile okul müdürleri katıldı.
Seminerde konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Tek, velilerin çocuklarını servis şoförlerine emanet ettiğini kaydetti. Konuşmasında servis şoförleri uyaran Tek: “Size ve çocuklarınıza nasıl davranılmasını istiyorsanız taşıdığınız öğrencilere o şekilde davranın. Çocukları sağ salim belirlenen yerden alınıp belirlenen yere bırakılması gerekir. Velinin temsilcisi sizsiniz. Ses ve görüntüye kadar tüm kurallara uymanız gerekir. Çocukların okula zamanında bırakılması gerekir. 7 yaşındaki çocuğu 45 dakika önce okul kapısına bırakmanız dinde de yönetmenlikte de yeri yoktur. Bu çocukları mağdur eder. Servislere araç içi kamera ve gps takılması şartımız konuldu. Bu kesinlikle dikkat edeceğimiz bir konudur. Öğrencilerin araç içerisindeki hal ve hareketlerine de dikkat etmeniz gerekir” şeklinde konuştu.
Seminerde konuşan Jandarma ve Polis Trafik Denetleme ve Tescil görevlileri ise, okul servis araçlarında, servis olduğunu gösteren okul levhası, araç resmi evrakları ve çocukların güvenliği için sabit cam veya güvenlikli cam kullanılması gerektiği kaydetti.
Okul servislerinin belirlenen kurallara uymasının çok önemli olduğunu bildiren Jandarma ve Polis görevlileri: “Trafik ve Servisler birlikte çalışıyoruz. Tüm evrak ve araçlarda bulunması gerekenlerin kurallara uygun yapılmasını istiyoruz. Bu konuda sıkı denetimlerimiz olacaktır. İndirip bindirmede mutlaka kurallara uyun. Şehrin trafiğini etkileyecek hallerde araç kullanmayın. Sizden kaynaklı bir hatada Allah muhafaza bir felaket meydana gelebilir. Bizim çocuklarımız sizlere emanettir. Sizin de bu emanetlere en iyi şekilde sahip çıkacağınız inanıyoruz” denildi.
Seminerden sonra Milli Eğitim Şube Müdürü Tek, Jandarma ve Polis görevlileri sürücülerin sorularına cevap verdi.
Okul servisleri sürücülerine yönelik seminerlerin yıl içerisinde devam edeceği bildirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gırnavaz'ın gizemini "Şeytan'ın İntikamı" kitabına yazdı

Diyarbakır’da görev yapan Kızıltepeli Eğiti [...]

17 saat önce...

"Kamuda yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılmalı"

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, [...]

1 gün önce...

Derikli Korucular Afrin Operasyonuna katılıyor

Derik'te görev yapan Güvenlik Korucuları Afrin' [...]

1 gün önce...

Fenerbahçe basketbol takımından nezaket ziyaretleri

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 final maçlar [...]

22 saat önce...

Mardin FETÖ operasyonu: 61 gözaltı

Mardin merkezli 7 ilde düzenlenen FETÖ Operasyun [...]

1 saat önce...