Nusaybinli Öğrencilerden Adnan Polat’a Anlamlı Ziyaret

Nusaybinli Öğrencilerden Adnan Polat’a Anlamlı Ziyaret
06 Eylül 2018 Perşembe Saat 17:19 0

Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Adnan Polat, terör mağduru Mardin Nusaybin’de başkanlığı döneminde açılışını gerçekleştirdiği futbol okulunun öğrencileri ile bir araya geldi. Nusaybin’den gelen yaklaşık 40 öğrenciyi ağırlayan Adnan Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi.

Nusaybin ilçesinde, Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat’ın 2009 yılında açılışını gerçekleştirdiği Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nda eğitim gören çocuklar, proje koordinatörü Şehmus Ak liderliğinde eski başkanı İstanbul’da ziyaret etti.

Galatasaray’ın ismini verdiği en eski ikinci okul olan Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu, kurulduğu günden bugüne terör mağduru 2490 çocuğa eğitim verdi. Okul, Nusaybinli 3 öğrenciyi de Galatasaray’ın altyapı kadrosuna kazandırdı.

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Adnan Polat, “2009 yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nun öğrencilerini bugün burada ağırlamak, bizim için gurur verici. Ülkemizin geleceği, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın iyi şartlarda ve güvenli bir ortamda eğitim görmesi en büyük dileğimiz elbette. Umuyorum ki bu dileğimiz en yakın dönemde gerçekleşecek. Başkanlığım döneminde açılışını yaptığım bu okulun öğrencilerinin en iyi şekilde eğitim aldığını görmek umut verici. Ayrıca eğitim ve sporun yanı sıra sosyal ve kültürel yaşamlarına da katkı sağlanması, bulundukları ortamdan bir nebze de olsa uzaklaşmaları için en öncelikli ihtiyaçlardan. Özellikle, bu okuldan mezun olan çocuklarımızdan altyapıya girenlerin olduğunu duymak da beni ayrıca memnun etti. Bu projenin oluşturulması için çaba sarf eden Proje Koordinatörü Şehmus Ak başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize beni ziyaret ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi. Proje Koordinatörü Şehmus Ak ise “Açılacak bu okulla birlikte kız çocuklarının sosyal hayata kazandırılması bizim en önemli önceliğimiz. Bunun da Adnan Polat sayesinde yapılacak olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Yaşları 6 ile 14 arasında değişen öğrencilerin, mental ve sosyal yönden de gelişmelerini hedefleyen okulda, futbolun yanı sıra bağlama, masa tenisi, bilgisayar gibi eğitim imkanları ve çocukların faydalanabileceği bir adet kütüphane yer alıyor. Futbol Okulu bünyesinde kurulacak tiyatro kulübünde gitar ve bağlama eğitimi almış çocukların konser vermeleri de planlanıyor.

Futbol okulu bünyesinde faaliyet gösteren Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi, gerçekleştirdiği faaliyetlerle Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından 2016 yılı Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ne layık görüldü.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

CHP ile İttifak Yapabiliriz HDP'den Seçim Dengelerini Altüst Edecek Çıkış

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Eş Gen [...]

1 gün önce...

Hasan Furkan Ordu, Artuklu'dan Aday Oldu

31 Mart Yerel seçimlerinde yapılacak belediye ba [...]

1 gün önce...

Kayyum olarak atanmıştı, Adaylık için Başvurusunu yaptı

Dargeçit belediye başkan yardımcılığına kay [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Yerel Seçim Sürprizi: Parti Dışındakilere Teklif Götürülüyor

AK Parti'nin yerel seçimlerde siyasete daha önce [...]

1 gün önce...

Büyükşehir için ilk resmi başvuru Aydoğan'dan geldi

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil A [...]

19 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7