Öğrenci Velilerinden Yol Tepkisi

Öğrenci Velilerinden Yol Tepkisi
18 Aralık 2017 Pazartesi Saat 16:39 0

Mardin'de okula gitmek için kullanmak zorunda kaldıkları yolun yapılması için öğrenci velileri yetkilileri göreve çağırdı.

Yalım Mahallesinde bulunan 13 Mart İlkokuluna giden öğrencilerin kullandığı 218.sokakta yaşanan toprak kayması öğrencileri mağdur etti.


Öğrencilerin büyük bir tehlikeyi göze alarak kullandığı yolun onarılmasını isteyen öğrenci velilerinden Emrullah Allak, yetkililere okul yolunun onarımı için defalarca başvurduğunu, Mardin Masa olmak üzere bütün kurumlara şikayetini dile getirdiğini ancak çözüm bulamadığını söyledi. 

Sokağın bağlı olduğu Mega ve Huzur Kentler başta olmak üzere o bölgede yaklaşık binin üzerinde ikamet eden kişi olduğunu anlatan Allak, "Çocuklarımızı okula gönderirken büyük bir korku ve tedirginlikle gönderiyoruz. Yolun yarısından fazlasında toprak kayması oluşmuş. En küçük bir yağışta yolun geriye kalan bölüm de toprak kayması olursa öğrencilerin okul yolu tamamen kapanmış olur. Biz bu yolun bırakın trafiğe açılmasını sadece öğrencilerimizin rahat bir şekilde okullarına gidip gelecek seviyeye getirsinler yeter bize. Ama bunun içinde 5-6 aydır başvurmadığımız kişi ve ya kurum kalmadı ama kimse sorunumuzu çözemedi. Yetkililerden en kısa sürede sorunumuza çözüm bulunmasını istiyoruz."dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Yapıldı

Kızıltepe ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası [...]

1 gün önce...

Başka illere sevklerin önüne geçmek için imza attılar

Mardin’in ilçelerinde yeni doğan ve ağızdan [...]

1 gün önce...

Ak Parti’de 5 İsim, Mülakata Çağrıldı

AK Parti Mardin Gençlik Kolları İl Başkanlı [...]

1 gün önce...

Eğitim-Bir-Sen'den Yrd. Doç.'lik açıklaması: Aceleye getirilmesin

Eğitim-Bir-Sen Mardin 2 No’lu Şube (Mardin Art [...]

1 gün önce...