Öğrenci Velilerinden Yol Tepkisi

Öğrenci Velilerinden Yol Tepkisi
18 Aralık 2017 Pazartesi Saat 16:39 0

Mardin'de okula gitmek için kullanmak zorunda kaldıkları yolun yapılması için öğrenci velileri yetkilileri göreve çağırdı.

Yalım Mahallesinde bulunan 13 Mart İlkokuluna giden öğrencilerin kullandığı 218.sokakta yaşanan toprak kayması öğrencileri mağdur etti.


Öğrencilerin büyük bir tehlikeyi göze alarak kullandığı yolun onarılmasını isteyen öğrenci velilerinden Emrullah Allak, yetkililere okul yolunun onarımı için defalarca başvurduğunu, Mardin Masa olmak üzere bütün kurumlara şikayetini dile getirdiğini ancak çözüm bulamadığını söyledi. 

Sokağın bağlı olduğu Mega ve Huzur Kentler başta olmak üzere o bölgede yaklaşık binin üzerinde ikamet eden kişi olduğunu anlatan Allak, "Çocuklarımızı okula gönderirken büyük bir korku ve tedirginlikle gönderiyoruz. Yolun yarısından fazlasında toprak kayması oluşmuş. En küçük bir yağışta yolun geriye kalan bölüm de toprak kayması olursa öğrencilerin okul yolu tamamen kapanmış olur. Biz bu yolun bırakın trafiğe açılmasını sadece öğrencilerimizin rahat bir şekilde okullarına gidip gelecek seviyeye getirsinler yeter bize. Ama bunun içinde 5-6 aydır başvurmadığımız kişi ve ya kurum kalmadı ama kimse sorunumuzu çözemedi. Yetkililerden en kısa sürede sorunumuza çözüm bulunmasını istiyoruz."dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Kürtler Erdoğan´ın arkasında da durmalı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardi [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 'Yeşil Pedal' bisiklet gurubu kuruldu

Nusaybin'de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam H [...]

1 gün önce...

2. Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali Başladı

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Mard [...]

1 gün önce...

Hakimoğlu'dan '23 Nisan' açıklaması

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hül [...]

1 gün önce...

"Gazi Meclisin İlk Kadın İdare Amiri olmaktan onur duyuyorum"

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri [...]

1 gün önce...