Öğrencilerden Anlamlı Yemek Menüsü

Öğrencilerden Anlamlı Yemek Menüsü
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 16:10 0

Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünde çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. İmanın imkanı yendiği kutlu zaferde, kahraman Mehmetçik’in bir günlük yemek menüsünü okullarında tüm öğrencilere ikram ettiler. Bütün öğrencilerin katılım gösterdiği etkinlikte yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bir dilim ekmek dağıtıldı.

Mardin'de bulunan Artuklu Proje İmam Haip Lisesi öğrencilerine Çanakkale ruhunu yaşamaları için öğle yemeğinde Çanakkale menüsü ikram edildi.

Çanakkale ruhunun yaşatılması ve daha iyi anlaşılabilmesi için yurdun bir çok kesiminde çeşitli etkinlikler yapılıyor. Artuklu Proje İmam Haip Lisesi Okulu öğrencilerine yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bayat ekmekten oluşan Çanakkale Menüsü öğle yemeğinde ikram edildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik hakkında bilgi veren Artuklu Proje İmam Haip Lisesi Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş, "Okulumuzun yemekhanesinde, kahraman ecdadımızın sergilediği azim ve fedakarlığın hafızalarda canlı tutulması adına, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nün yıl dönümü etkinlikleri kapsamında öğrencilere öğle ve akşam yemeklerinde Türk Askerlerinin o günün şartlarında yedikleri, üzüm hoşafı, buğday çorbası ve bayat ekmek dağıtıldı. Onların sadece bu menüyü yiyerek savaştığını biliyoruz. Sadece bu menüyü yiyerek kahramanca savaşan ecdadımızın hissettiklerini öğrencilerimize hissettirmeye çalıştık.Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, atalarımızın yüzyıllar boyunca gösterdikleri fedakarlıklar, korkusuzluklar ve vatan sevgisi sayesinde bizlere vatan oldu. Yaptığı bu etkinlikle, Çanakkale Savaşında askerlerimizin hangi şartlarda bu vatanı savunduklarını bir nebze olsun öğrencilere hatırlatmaya çalışan Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesine teşekkür ediyoruz. Vatanımızı, dinimizi ve bayrağımızı kahramanca savunan ve şehit olan askerlerimizi rahmetle yâd ediyoruz."dedi.

Öğrenciler ise Çanakkale şehitlerinin ruhlarını yad etmek adına bir araya geldiklerini ve savaş esnasında kısıtlı imkanlar doğrultusunda kendilerine sunulan yemek menüsünü yiyerek onlara şükran borçlu olduklarını söylediler. Programa, öğretmen ve öğrenciler ile bazı öğrenci velileri de katıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7