Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi

Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi
19 Ekim 2018 Cuma Saat 14:44 1

Mardin'de bir araya gelen bir grup öğrenci, sigaranın zararlarına dikkati çekmek üzere cami avlusunda bir eylem yaptılar.

Yeşilay Mardin Şubesi ve Öğretmenlerinin gözetiminde, Yağcı Cami avlusunda toplanan 50 kişilik öğrenci grubu, farklı dillerde "Sigaraya Hayır, Bağımlı Olmayın, Özgür Olun" yazılı dövizler taşıyarak cuma namazı çıkışında sigara tiryakisi olan cami cemaatini uyardı.

"Sigaraya Hayır" sloganı atan çocuklar, yanlarında getirdikleri şeker ve kolonyayı camiden çıkan cemaate ikram ederek onları sigara konusuna uyardı. Cami cemaatine sigara ve zararları konusunda aydınlatıcı broşür de dağıtan öğrenciler, cami cemaatinin takdirini topladı.

Cami avlusunda dilenen dilenciler yerine bu sefer kendilerine şeker ve ikram eden öğrencilerle karşılaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehdi Yılmaz, anlamlı eylemlerinden dolayı öğrencileri tebrik etti.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu da "Cuma namazı sonrasında Yeşilay Mardin Şubesi olarak Fatih ilkokulu öğrencileri ile birlikte hazırladığımız bir farkındalık oluşturma etkinliğimizi düzenledik. Amacımız çocuklarımız bu yaşta sigaraya alışmasın zararlı alışkanlıklardan uzak dursun bu şekilde büyüklerini uyararak onlara örnek olsunlar istedik. Kendileri de inşallah bundan sonra dumansız bir hayat yaşamalarını diliyorum."dedi.

YORUMLAR :::

  1. Mahsum korhan
    19 Ekim 2018 Cuma Saat 17:41 CEVAPLA
    Fatih ortaokulu olarak yaptığımız bu projemizi yesilay cemiyetine mal etmeniz bizi üzdü. Bu proje tamamen okulumun öğrencilerinin ve öğretmenlerinin eseridır. Yeşilay cemiyetinimden sadece üç beş şapka ve tişört aldık. Yazınızı düzeltmenizi rica ediyorum.ayrıca ilkokul yaz misiniz Fatih ortaokulu olacak.
    Mahsum Korhan
    05416070747

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Kılıç: Daima gücünü milletten alan tek parti AK Parti’dir

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “12 Ocak C [...]

1 gün önce...

Emeklilere yakıt ve kira müjdesi

TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artı [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

12 saat önce...