Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi

Öğrencilerden Cami avlusunda Sigara Eylemi
19 Ekim 2018 Cuma Saat 14:44 1

Mardin'de bir araya gelen bir grup öğrenci, sigaranın zararlarına dikkati çekmek üzere cami avlusunda bir eylem yaptılar.

Yeşilay Mardin Şubesi ve Öğretmenlerinin gözetiminde, Yağcı Cami avlusunda toplanan 50 kişilik öğrenci grubu, farklı dillerde "Sigaraya Hayır, Bağımlı Olmayın, Özgür Olun" yazılı dövizler taşıyarak cuma namazı çıkışında sigara tiryakisi olan cami cemaatini uyardı.

"Sigaraya Hayır" sloganı atan çocuklar, yanlarında getirdikleri şeker ve kolonyayı camiden çıkan cemaate ikram ederek onları sigara konusuna uyardı. Cami cemaatine sigara ve zararları konusunda aydınlatıcı broşür de dağıtan öğrenciler, cami cemaatinin takdirini topladı.

Cami avlusunda dilenen dilenciler yerine bu sefer kendilerine şeker ve ikram eden öğrencilerle karşılaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehdi Yılmaz, anlamlı eylemlerinden dolayı öğrencileri tebrik etti.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu da "Cuma namazı sonrasında Yeşilay Mardin Şubesi olarak Fatih ilkokulu öğrencileri ile birlikte hazırladığımız bir farkındalık oluşturma etkinliğimizi düzenledik. Amacımız çocuklarımız bu yaşta sigaraya alışmasın zararlı alışkanlıklardan uzak dursun bu şekilde büyüklerini uyararak onlara örnek olsunlar istedik. Kendileri de inşallah bundan sonra dumansız bir hayat yaşamalarını diliyorum."dedi.

YORUMLAR :::

  1. Mahsum korhan
    19 Ekim 2018 Cuma Saat 17:41 CEVAPLA
    Fatih ortaokulu olarak yaptığımız bu projemizi yesilay cemiyetine mal etmeniz bizi üzdü. Bu proje tamamen okulumun öğrencilerinin ve öğretmenlerinin eseridır. Yeşilay cemiyetinimden sadece üç beş şapka ve tişört aldık. Yazınızı düzeltmenizi rica ediyorum.ayrıca ilkokul yaz misiniz Fatih ortaokulu olacak.
    Mahsum Korhan
    05416070747

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

19 saat önce...

Otomobil 50 metre uçtu, okul bahçesine kondu

Mardin’de sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kayb [...]

1 gün önce...

Aracın çarptığı uzman çavuş hayatını kaybetti

Mardin’de yolun karşısına geçmeye çalışırken aracı [...]

1 gün önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN