Öğrencileri Kudüs'e göndermek için kermes

Öğrencileri Kudüs'e göndermek için kermes
25 Nisan 2018 Çarşamba Saat 21:36 0

Şakir Nuhoğlu Kız İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri kermes düzenledi. Organizasyonun geliri çekilecek kura sonucunda seçilen öğrenciler Kudüs’e gönderilecek.

Oku bahçesinde düzenlenen ve yarın da açık oalcak olan kermese, davetliler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Kermesin organizatörlerinden olan okulöğretmenlerinden Mahmut Yavuz, burada yaptığı açıklamada, “Öncelikle böyle güzel ve anlamlı bir faaliyette bulundukları için öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Dini ve tarihi bir hakikati unutturmamak, zihinlerimizde canlı tutmak için böyle bir etkinlik düzenleyen herkesi tebrik ediyorum. Bazı değerler vardır, insanın canıyla eş değerdir. İşte Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa bizim için öyle bir değerdir. Oradaki Müslümanların çektiği sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Aslında egemen güçler dediğimiz Amerika, İsrail, Avrupa Birliği görevlerini yapıyor, peki bizler buna karşın ne yapıyoruz? Bizim olaylar karşısındaki tutumumuz çok önemli. Filistin’in başkenti Kudüs, Müslümanların kutsal mekânıdır, aynı zamanda dünya barışı için de önemli bir noktadır. Kudüs’ün tamamen bizim olacağı günü hasretle bekliyoruz. Öğretmen ve velilerimizle bu güzel organizasyonu gerçekleştirdik. Hem ekonomik hem de sosyal ve kültürel açıdan kaynaşmayı sağlayan bir faaliyette bulunduk. Ayrıca kermese katkıda bulunan idareci, öğretmen, veli, öğrenci ve hayır sahiplerine müteşekkiriz” dedi. 

Kermeste Mardin'in geleneksel yiyeceklerinden başta irok, sembusek, içli köfte, etli pilav, olmak üzere çeşitli yiyecekler ikram edildi. Katılımın yoğun olduğu kermes öğretmen ve öğrencilerin canlı müzik gösterileriyle devam etti.
Okul eğitimcilerinden Nezir Dinç ise “Öğrencilerimiz mutlaka her yıl mutlaka bir yardım organizasyonu yaparak, o yıl ihtiyaca binaen bir değerlendirme yapıp neresi yardıma muhtaçsa oralara yardımda bulunurlar. Yaptığımız istişare sonucu bu seneki kermesimizin gelirlerle birkaç öğrencimizi Kudüs’e göndermek. Çünkü Kudüs; gerçekten çok önemli bir yer. Kudüs’ü gündemde tutmamız lazım. Bu kermesin, öğrencilerimizin Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın anlamını ve önemini kavramaları açısından da önemli olduğunu düşündük. İnşallah amacımıza ulaşırız.” ifadelerine yer verdiler.
İki günden beri açık olan kermes yarın da(perşembe) açık olacak.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ayav: Alışverişinizi yerel esnaftan yapın

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı [...]

1 gün önce...

Bölünmez'den basına gözü yaşlı veda

1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı olarak İzm [...]

1 gün önce...

Bayrağı Babalarından Devralacaklar!

Eski Vekillerin Oğulları Parlamento İçin Yar [...]

1 gün önce...

Şimşeğin çakma anı görüntülendi

Mardin'de etkili olan sağanak sırasında şimşe [...]

1 gün önce...

Ağırakça, bir kez daha Üniversite yerine Akdem'in tanıtımını yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak bir [...]

21 saat önce...