Öğretmenler kaliteli bir eğitim için Lojman İstiyor

Öğretmenler kaliteli bir eğitim için Lojman İstiyor
15 Ekim 2018 Pazartesi Saat 09:45 0

Savur ilçesine bağlı Sürgücü Beldesinde bulunan lisede eğitim veren öğretmenler ve öğrenci velileri okula lojman yapılmasını istiyor.

Savur ilçesine bağlı Sürgücü Beldesinde bulunan lisede eğitim veren öğretmenler ve öğrenci velileri okula lojman yapılmasını istiyor. Lisede görev yapan öğretmenlerin yaşadıkları lojman sorunu dört yıldır çözülmeyi bekliyor. Beldenin Savur'a 20 km, Mardin'e 50 kilometre uzakta olmasından kaynaklı gidiş gelişleri her zaman sorunlu olan öğretmenlerin yaşadığı bu problemler eğitim öğretimi de olumsuz yönde etkiliyor.

ÖĞRETMEN SÜREKLİLİĞİ EĞİTİMİN EN ÖNEMLİ PARÇASI

Soruna çözüm bulunmasını isteyen veliler de, "Eğitim Öğretiminde öğretmen devamlılığı çok önemli.Özellikle de okulda aynı öğretmenin uzun seneler bir yerde hizmet etmesi o yerleşim biriminin Eğitim Öğretim alanındaki başarısı açısından oldukça önemli. Hele de lise gibi branş dersleri öğretmenlerinin sıklıkla değişmesi, sınava girecek öğrencilerimiz çok etkiliyor.Kalıcı bir kadronun kurulması ile ancak öğrencilerimizin başarısından söz edebiliriz ya da öğrencimizden gelecek adına bazı beklentilerimiz olabilir. Bu da öğretmenlerimizi burada tutacak lojmandan geçiyor. Oysa bir öğretmen değişikliğinde ise yaşanacak durum şudur. Yeni gelen öğretmenimiz çocuklarımızın temelini ve de seviyesini bilmediği için birkaç ayını çocuklarımızı tanımaya ayıracaktır.Bu süreçte büyük bir ihtimal ile çocuklarımızın bir bölümü bu uyum sürecini atlatamayacak ve dersten kopacaktır.Her öğretmen değişikliğinde bu süreç yaşanacak ve de bir süre sonra çocuklarımız okulu sevmeyen istemeyen birer birey olarak karşımıza çıkacaktır."dedi.

Belde sakinlerinden Mehmet Demir, "Bizim çocuklarımızı okutmaktan başka hiçbir şansımız yok.Bunun için çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını istiyoruz.Öğretmenlerimize lojman yapılması konusunda bizlere düşecek her türlü sorumluluğu da almaya hazırız.Yeter ki çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlayalım. Biz çocuklarımızın Sürgücü'de eğitim görmelerini istiyoruz.Bu şekilde git gel yapan öğretmenlerden verim almak imkansız. Torpilini yapan bu yol çilesini çekmemek için zaten gelmiyor, en küçük bir bahanede zaten Milli Eğitim okulu tatil edip öğretmenleri göndermiyor. Bu anlamda mevcut imkanlar çerçevesinde veli desteği de sağlanarak öğretmenlerimize lojman yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz."diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

19 saat önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN