Okullara Güvenlikçi Alınacak

İşte şartlar Okullara Güvenlikçi Alınacak
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 20:23 0

Mardin’de faaliyet gösteren il milli eğitime bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 150 özel güvenlikçinin istihdam edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 10 bin özel güvenlik görevlisinin Türkiye İş Kurumu bünyesinde görevlendirilecekleri belirtilmişti.

Program kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek güvenlik görevlisi sayısının 150 olduğu öğrenildi.

2017-2018 Eğitim öğretim sezonu boyunca 9 ay süre ile okularda görev yapacak güvenlikçilerin İŞKUR üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecekleri öğrenilirken, görevlendirilecek güvenlikçilerde aranan şartlar; 25-45 yaş aralığında bulunmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapmış olmak ve güvenlik sertifikasına sahip olmuş olmak sıralandı.

İŞKUR’a müracaat edecek, sıralanan şartlara haiz olan güvenlikçilerin noter huzurunda yapılacak kura ile tespit edilecekleri öğrenildi.

Türkiye geneli yapılacak alımlarda Mardin ve bağlı ilçelerde görevlendirilmek isteyen güvenlikçilerin 16-20 Ekim tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü’ne müracaatlarını gerçekleştirebilecekleri öğrenildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Genç çiftçilere küçükbaş havyan desteği

Derik'te genç çiftçi projesi kapsamında 9 gen [...]

1 gün önce...

Çiftçilerden İthal Hububat Tepkisi

Kızıltepe ilçesinde çiftçiler, ithal hububat [...]

1 gün önce...

ABD’nin şer planına toplumun her kesiminden tepki yağıyor

Sömürgeci ABD’nin Kudüs kararına toplumun he [...]

1 gün önce...

Vali Yaman: Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şofö [...]

1 gün önce...

"Filistin devletinin başkenti Kudüs'tür"

İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir ça [...]

1 gün önce...