Okullara Güvenlikçi Alınacak

İşte şartlar Okullara Güvenlikçi Alınacak
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 20:23 0

Mardin’de faaliyet gösteren il milli eğitime bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 150 özel güvenlikçinin istihdam edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 10 bin özel güvenlik görevlisinin Türkiye İş Kurumu bünyesinde görevlendirilecekleri belirtilmişti.

Program kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek güvenlik görevlisi sayısının 150 olduğu öğrenildi.

2017-2018 Eğitim öğretim sezonu boyunca 9 ay süre ile okularda görev yapacak güvenlikçilerin İŞKUR üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecekleri öğrenilirken, görevlendirilecek güvenlikçilerde aranan şartlar; 25-45 yaş aralığında bulunmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapmış olmak ve güvenlik sertifikasına sahip olmuş olmak sıralandı.

İŞKUR’a müracaat edecek, sıralanan şartlara haiz olan güvenlikçilerin noter huzurunda yapılacak kura ile tespit edilecekleri öğrenildi.

Türkiye geneli yapılacak alımlarda Mardin ve bağlı ilçelerde görevlendirilmek isteyen güvenlikçilerin 16-20 Ekim tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü’ne müracaatlarını gerçekleştirebilecekleri öğrenildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Araç şarampole yuvarlandı: 5 yaralı

Midyat ilçesinde bir aracın yoldan çıkarak şa [...]

1 gün önce...

Azize, 17 yaşında şiirin kitabını yazdı!

Kızıltepe’de yaşayan 17 yaşındaki Azize Aya [...]

1 gün önce...

CHP'de büyük gün Kılıçdaroğlu seçim bildirgesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partis [...]

1 gün önce...

İmar affında çalışmalar tamamlanıyor! Yalan beyanda para yanacak...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye’de m [...]

1 gün önce...

Kılıç: İslami ve insani değerlerin sesi olacağız!

HÜDA PAR Mardin İl Teşkilatı, milletvekili ada [...]

1 gün önce...