Okullara Güvenlikçi Alınacak

İşte şartlar Okullara Güvenlikçi Alınacak
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 20:23 0

Mardin’de faaliyet gösteren il milli eğitime bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 150 özel güvenlikçinin istihdam edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 10 bin özel güvenlik görevlisinin Türkiye İş Kurumu bünyesinde görevlendirilecekleri belirtilmişti.

Program kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek güvenlik görevlisi sayısının 150 olduğu öğrenildi.

2017-2018 Eğitim öğretim sezonu boyunca 9 ay süre ile okularda görev yapacak güvenlikçilerin İŞKUR üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecekleri öğrenilirken, görevlendirilecek güvenlikçilerde aranan şartlar; 25-45 yaş aralığında bulunmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapmış olmak ve güvenlik sertifikasına sahip olmuş olmak sıralandı.

İŞKUR’a müracaat edecek, sıralanan şartlara haiz olan güvenlikçilerin noter huzurunda yapılacak kura ile tespit edilecekleri öğrenildi.

Türkiye geneli yapılacak alımlarda Mardin ve bağlı ilçelerde görevlendirilmek isteyen güvenlikçilerin 16-20 Ekim tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü’ne müracaatlarını gerçekleştirebilecekleri öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin’de gezi aracında turlar başladı

Mardin’de turistlere tahsis edilen ücretsiz gez [...]

1 gün önce...

Miroğlu, işadamlarına bölgeye yatırım için çağrıda bulundu

Genç girişimci ve işadamı Bawer Miroğlu, Bey [...]

1 gün önce...

Dolar Bozdurana %50 İndirim

Mardin Sevgi Eğitim Kurumları’ndan Dolar Bozdu [...]

14 saat önce...

Erzurum'da hayatını kaybeden asker Nusaybin'de defnedildi

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde hayatını kaybeden [...]

1 gün önce...

Kurbanlıklar pazardaki yerini aldı

Midyat’ta bayrama günler kala kurbanlıklar paz [...]

1 gün önce...