Organ Bağışı 6 hastaya umut oldu

Organ Bağışı 6 hastaya umut oldu
22 Kasım 2017 Çarşamba Saat 18:07 0

Tedavi gördüğü Özel Mardin Park Hastanesinde 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen Mesut Dağ'ın ailesi ihtiyacı olan bütün hastalar için tüm organlarını bağışlamak istediklerini belirttiler.

Hastane Organ Birim Koordinatörü Uz. Dr. Ali Rıza Şeren gerekli işlemleri başlatıp organların 2 kornea göz, 2 böbrek , karaciğer ve kalbin toplamda 6 doku ve organın Ankara – Malatya ve Diyarbakır’a sevki uçak ambulanslar ile başarılı bir şekilde sağlandı. 


İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve İl Müftüsü İsmail Çiçek bizzat kendileri ailenin yanına gelerek hem taziyelerini sunup hem de 6 kişiye umut kaynağı oldukları için teşekkürlerini sundular. Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk te telefon ile irtibata geçerek aileye başsağlığı dileklerinde bulunup, organ bağışı için gösterdikleri örnek davranıştan dolayı şükranlarını sundular.

Özel Mardin Park Hastanesi'nde yapılan operasyonla organların zamanında ihtiyac sahiplerine ulaştırılması için hastane yönetimi, sağlık ekipleri ve yardımcı sağlık personeli adeta saniyelerle mücadele ederek, seferber olmaları dikkat çekti.

Hastane yönetimi N.D’ nin ailesine teşekkürlerini ve şükranlarını ileterek bu 6 organın Ankara, Diyarbakır ve Malatya'ya başarılı bir şekilde organ naklinin yapıldığını ifade etti.

Acılı aileye göstermiş oldukları erdemli davranış ile büyük fedakarlık için anne Saime Sayar Dağ'a teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, “Bağışlanan organlar ihtiyacı olan 6 hastaya ikinci bir hayat verecek. Bu noktada aile çok önemli bir karar aldı. Çünkü Türkiye genelinde organ bağışı bekleyen binlerce kişi var" diyerek merhuma Allah’tan rahmet diledi.

Ülkemizde sağlık alanında geldiğimiz noktanın çok iyi olduğunu organ nakli konusunda da önemli bir gelişmenin kat edildiğini belirterek, "Tabi tek eksiğimiz verici problemi. İnşallah bu anlamda düzenlediğimiz kampanyalarla bu verici oranlarımızı artıracağız. Bu hasta yakını ailesinin gösterdiği erdemli davranışından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Sağlık Müdürlüğü olarak organ nakli farkındalığını artırmak ve bu işin önemini kavratmak ve organ bağışını artırmak için çalışmalarımız devam ediyor."ifadelerini kullandı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Kürtler Erdoğan´ın arkasında da durmalı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardi [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 'Yeşil Pedal' bisiklet gurubu kuruldu

Nusaybin'de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam H [...]

1 gün önce...

2. Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali Başladı

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Mard [...]

1 gün önce...

Hakimoğlu'dan '23 Nisan' açıklaması

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hül [...]

1 gün önce...

"Gazi Meclisin İlk Kadın İdare Amiri olmaktan onur duyuyorum"

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri [...]

1 gün önce...