Öztürk: Artuklu, Tarihin en modern hizmetlerine kavuşuyor

Öztürk: Artuklu, Tarihin en modern hizmetlerine kavuşuyor
09 Ağustos 2018 Perşembe Saat 16:49 3

Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, araç gereçler ve iş makineleri yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Artuklu Belediye Başkan Vekili/Kaymakam Şakir Öner Öztürk, Artuklu ilçe sınırları içerisinde belediye hizmetlerinin azami ölçüde ulaştırılması hususunda geceli gündüzlü çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Başkan Öztürk, Yenişehir Mahallesi’nde planlanan çalışmalarda sona gelindiğini, ilçenin diğer merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmaların da hızla sürdürüldüğünü ifade etti.

"VATANDAŞLARIMIZIN MEMNUNİYETİ BİZLERİ SEVİNDİRİYOR"

Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Kaymakam Öztürk, "Fen İşleri Müdürlüğümüze ait tüm iş makinelerimiz ve ekiplerimiz kayyum olarak görevi ilk devraldığımız ilk günden itibaren aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı, nüfus yoğunluğumuzun önemli oranda bulunduğu Yenişehir Mahallemizde özellikle alt yapı, kanalizasyon, yağmur suyu, aydınlatma çalışmalarımızı neredeyse tamamlamış durumdayız. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla, cadde ve sokak sağlıklaştırması kapsamında yollarımızın üst yapı çalışmalarını da yaparak ilçemizi tarihinin en modern yollarına kavuşturuyor olmanın heyecanı içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyet bizleri sevindiriyor. Ekiplerimiz, hafta sonları dahil olarak mesai saati mefhumu gözetmeksizin büyük özveri içerisinde çalışarak ilçemizin çehresini değiştirecek, modern belediyeciliğin güzel örneklerini sergileyecek çalışmalara imza attı" dedi.

13 MART MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK!

Yenişehir Mahallesi’nde tamamlanan çalışmaların ardından 13 Mart Mahallesi’nde aynı çalışmalara yakında başlanacağını kaydeden Artuklu Belediye başkan Vekili/ Kaymakam Öztürk, 13 Mart Mahallesi’nin çehresini değiştirecek çalışmalara çok yakında başlıyoruz. Bu mahallemizde de önümüzdeki günlerde çok ciddi bir çalışmanın içerisine gireceğiz. Aynı modern yollar, kaldırım düzenlemeleri, sıcak asfaltlar, modern engelli yürüme yolları ve yapımı devam eden park çalışmalarımız 13 Mart mahallesinde, Yalım Mahallemizde, ve diğer mahallelerimizde de yapılacaktır”

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ HIZLANDI

Başkan Öztürk, İlçe geneline yayılan parklar, taziye evleri çalışmaları, köy konağı çalışmaları ile birlikte Beton, stabilize, Parke taşı gibi farklı malzemeler ile yürütülen yol çalışmalarının yanında sıcak asfalt çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini kaydetti.

Yapılan çalışmalara Mardin Büyük Şehir Belediyesi’nin de önemli katkılarının bulunduğunu kaydeden ifade eden Başkan Öztürk, “İlçemizin her bölgesinde farklı malzemeler kullanarak sürdürmüş olduğumuz yol çalışmalarında Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Mardin Valimiz Sayın Mustafa Yaman’ın önemli desteği bulunmakta. Bu yıl özellikle sıcak asfalt çalışmalarımıza biraz daha eğilmiş olduk. Sadece ilçe merkezimizde değil, kırsal mahallelerimizin yol yapım çalışmalarında önemli bir aşama kat ettik. Ulaşım ağının en büyük dayanağı olan yollarımızda yürüttüğümüz çalışmalarımızla en ücra mahallelerimize bile en kısa sürede ulaşmayı başardık. Çok şükür gelinen noktada artık ilçemiz, en gelişmiş, modern ulaşım ağına sahip olmuş oldu, bunu yapılacak çalışmalarla çok daha iyi noktalara getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" Şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

 1. istek
  11 Ağustos 2018 Cumartesi Saat 14:23 CEVAPLA
  Bilge köyüne giden yol hala çer çöp ve "Çukur" ve hala yapıldı yapılacak deniyor ne zaman yapacaksınız kardeşimmmm
 2. DOĞAN BEKİN ŞEHİRDEKİ RESTORASYON ADI ALTINDAKİ KATLİAMLARA İSYAN ETTİ
  10 Ağustos 2018 Cuma Saat 19:48 CEVAPLA
  Mardinli Araştırmacı Yazar-Gazeteci Doğan Bekin Mardin de Ulucami ve Latifiye Cami ve etraflarında  Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Artuklu Belediye Başkanlığı Kudep tarafından yürütülmekte olan yol ve duvarların restorasyon ve iyileştirme çalışmaları,hakkında  uyarılarda bulundu.   Doğan Bekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;   MARDİN BÜYÜKŞEHİR VE ARTUKLU BELEDİYE BAŞKAN VEKİLLERİNİ ARTUKLU İLÇESİ'NDEKİ RESTORASYON VE YOL İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINDAKİ YANLIŞLIKLARINDAN SÜRATLE GERİ DÖNMELERİNİ VE TARİHİ KATLİAMLARI DURDURMALARINI BEKLİYORUZ.

  Fakat gördüğümüz kadarıyla yerinde yapılmayan,iyileştirme ve restorasyon adı altında büyük katliama dönüşen “şehir makyajı” çalışmalarının Mardin’in tarihi dokusuna faydadan çok büyük zararlar vermekte olduğu gayet aşikardır.  Özellikle Ulucami ve Latifiye Camii aksında yürütülen çalışmalarda, önceki zemin üzerine sırf gösteriş amaçlı olarak yerleştirilen taşların oluşturduğu yükseltilerden, Konut, dükkân ve özellikle tarihi camilerin büyük oranda olumsuz etkilendikleri ortadadır.  Büyükşehir ve Artuklu belediyeleri tarafından Mardin ve Midyat yöresinde taş işçiliğinde büyük tecrübeye sahip ustalar yerine, maliyetleri göz önünde tutarak restorasyon işlerinde hiçbir tecrübesi olmayan vasıfsız ve düşük ücretli işçilerin istihdam edilmesi son derece sakıncalı sonuçlar doğurmaktadır. Daha da önemlisi, Mardin taşının jeolojik yapısı dikkate alınmadan, merdiven altı tabir edilen denetimsiz taşlarının bu restorasyonlarda tercih edilmesi ve özellikle Anadolu’da kullanılan ilk örneklerden satrançlı(ma’kılî) ve palmet kufi hatların ve duvarların titreşimlerden etkilenecekleri dikkate alınmadan “hilti” ile zemin taşlarının kırılması tarihi mekanların zarar görmesi ve topyekûn bir yok oluşa zemin oluşturacağı kaçınılmaz bir gerçek olduğu muhakkaktır.  Moğol istilası sırasında bile zarar görmeyen bu tarihi yapılar ne yazık ki, restorasyon adı altında büyük tehlike arz etmektedir. Bu konuda sayın yetkilileri bu katliamları derhal durdurmaları için sağduyuya davet ediyoruz.


  https://www.google.com.tr/amp/www.artukluhaber.net/amp/haber-dogan-bekin-mardindeki-tarihi-katliam-konusunda-yetkilileri-uyardI-38021.html
 3. istek
  10 Ağustos 2018 Cuma Saat 11:09 CEVAPLA
  Bilge köyüne giden yol hala çer çöp ve "Çukur" ve hala yapıldı yapılacak deniyor ne zaman yapacaksınız kardeşimmmm

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

Mili Savunma Bakanı Akar Mardin'de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye sınırında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN