Öztürk'ten Gazetecilere 10 Ocak Ziyareti

Öztürk'ten Gazetecilere 10 Ocak Ziyareti
11 Ocak 2019 Cuma Saat 13:38 0

Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetini ziyaret etti.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, tarafından karşılanan Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Cemiyete hazır bulunan cemiyet üyeleri ile Kızıltepe Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Solhan ve cemiyete mensup gazeteci üyelerin de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik etti.

Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleğinin sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisi olduğunu, Mardin'de bu mesleği layıkıyla yapan gazetecilerin olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazetecilerin, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi ifa ettiklerine işaret eden Öztürk: “Basın, Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri göz önünde bulundurularak yapılması gereken önemli bir meslek alanıdır. Bu önemli mesleği icra eden basın mensuplarımız, Güzel Mardinimize, Tarihi şehrimizde belli bir sorumluluk bilinciyle aktararak vatandaşlarımızın haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını yerine getiriyor. Gazeteciler bu önemli görevi ifa ederken halkın beklentilerini, yansıtarak bir yandan kamu görevini yerine getirmekle birlikte diğer yandan da kurumlarla bireyler arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunması ve güçlenmesi için katkıda bulunmuş oluyorlar." diye konuştu.

4 Yıldır Artuklu'da devam eden görevi nedeniyle basın mensuplarıyla farklı etkinliklerde bir araya geldiğini, Mardin'de görev yapan bütün gazetecilerle karşılıklı anlayıştan hareketle iyi bir çalışma süreci içerisinde olduğunu ifade eden Kaymakam Öztürk, "Artuklu’muzun sorunlarının kamuoyuna aktarılması ve yansımasında kuşkusuz burada görev yapan gazetecilerimizin katkısı gözardı edilemez. Sorunların çözümü için gazetecilerimizin haber, yorum, eleştiri ve önerilerini özellikle takip etmeye çalışırım. Bu çalışmaların yaptığımız hizmetlere katısının olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle de yaptığımız bu ziyareti, basın camiası içerisinde Mardin sevgisi ve sevdasını unutmadan özverili bir şekilde görevini sürdüren güzide basınımızın bütün mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılara erişmelerini dilerim” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7