PKK'dan 15 gün için kritik karar!

PKK'dan 15 gün için kritik karar!
23 Mayıs 2015 Cumartesi Saat 20:39 0

KCK yöneticilerinden Murat Karayılan, seçim sonuna kadar örgütün hiçbir şekilde eylem yapmayacağını, askerin operasyon yapması halinde ise meşru savunma haklarını kullanacaklarını söyledi.

Avrupa’dan yayın yapan Mednuçe TV’ye, 7 Haziran'da yapılacak seçim ile  son gelişmeleri değerlendiren Karayılan, örgütün seçime kadar eylemlere yönelmeyeceğini açıkladı. Karayılan, "Özellikle seçim sonuna kadar hiçbir biçimde herhangi bir şiddet durumuna yönelme durumumuzun olmayacağını açıklıkla belirtiyorum. Şu var, her gün arazide asker hareket halinde, güçlerimizin üzerine giderse, güçlerimiz meşru müdafaa çerçevesinde gereken cevabı verir. Yani sorun can meselesi oldu mu durum başkadır. Yani bunun dışında, zorunlu savunma durumları dışında bizim güçlerimizin herhangi bir biçimde şiddet kullanması söz konusu olmayacaktır. Eğer bir operasyon durumu gelişirse. Herhangi bir şiddet durumu gelişirse, şimdiden bilinmeli ki bu devlet güçlerinden kaynaklı bir şey olacak. Bu bizim için nettir" dedi.

 "Ben tüm ordu mensuplarının savaşmak istediklerini, bir an önce çatışmanın başlamasını istediklerini söylemiyorum. Aslında bunu bazı böyle davranışlardan anlayabiliyoruz da. Bir dayatma vardır. Orduya?

Evet. Belki ordu içerisinde de bu yönlü eğilimler vardır. Bunu o kadar detaylı bilemem. Yalnız böyle herkesin çatışmak istemediği anlaşılıyor. Çünkü birçok pratik durumda bunu gördük. Bunu teslim etmek lazım. Yoksa onlar çatışmak istiyor, biz çatışmadan hep kaçınıyoruz tarzında bir şey söylemiyorum. Ama böyle bir kontrollü çatışmayı geliştirme eğilimi var. Bunu yaratma çabaları vardır. Onu belirtiyorum."
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Utanıyoruz! Bu Vahşet Yakışmadı!

Midyat ilçesinde gözü oyulmuş köpek bulundu. [...]

1 gün önce...

Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'da b [...]

1 gün önce...

Hırsızlar Suriyelilerin evini soydu

Nusaybin'de Suriyeli bir ailenin evine giren hırs [...]

1 gün önce...

İzmir - Mardin uçağı arıza nedeniyle geri dönüş yaptı

İzmir - Mardin seferi için İzmir Adnan Mendere [...]

12 saat önce...

Memura 3 zam

Milyonlarca memura Ocak’ta yüzde 4 zam ve 7.15 [...]

12 saat önce...