Pictes öğretmenlerinden Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret

Pictes öğretmenlerinden Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret
14 Ocak 2018 Pazar Saat 11:45 0

Pictes Mardin grubu Eğitim Bir Sen Mardin Şubesini ziyaret ederek taleplerini ilettiler.

Pictes Mardin grubu “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi» projesi Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında «Türkiye’deki Suriyeli Mülteciler için Mali İmkân» anlaşması (FRIT) çerçevesinde imzalanan sözleşme ile Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegrasyonunda Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan bir projedir.
Proje süresi 2 yıl ile sınırlıdır ve faaliyetler 03.10.2016 tarihi itibariyle başlamıştır.

Pictes Mardin Grubu üyeleri
Proje bitiminde, yeni projelerle iş imkânlarımızın devam etmemesi durumunda, sözleşmeli öğretmenlerle aynı şartları taşıyarak (KPSS puan üstünlüğü+ MÜLAKAT sınav puanı) istihdam edilen bizlerin; yasal düzenlemeyle, sözleşmeli öğretmenler gibi geçici değil kalıcı bir iş üzerine istihdamımızın devam ettirilmesini istiyoruz.
• 6000 civarı öğretmen, bir yandan yoğun ve meşakkatli bir iş temposuyla çalışırken; devletimizin “Ensar” sıfatının tecelli eden, mazlumlara uzanan eli olarak bu muhacir çocukların yaralarına merhem oluyoruz. Ancak diğer yandan hayatın olağan akışı içerisinde evlenmeye, çocuk sahibi olmaya vb. geleceğe dair tasarruflarda bulunmaya devam ediyor ve proje bitince - AB fonları tükendiğinde, işsiz kalmanın korkusunu yaşıyoruz. Devletimizden, bu süreçlerin sonunda bizi mağdur etmeyeceğinin sözünü alarak gönül rahatlığı içerisinde çalışmak istiyoruz.
• Askerlik vazifesini yerine getirmeyen öğretmenlerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması adına farklı celp dönemlerine bölünüp sayısal yoğunluğu azaltılarak; askerlik vazifelerini kısa dönem yapıp gelmelerine müsaade edilmesini istiyoruz.
• Sadece disiplin yönünden değil, özlük hakları ve sosyal haklar açısından da bakanlığımız bünyesinde çalışan diğer öğretmenlerimizle aynı haklara sahip olmak istiyoruz” diyerek taleplerini iletti.

Mardin şube başkanı Eyyüp Değer Öğretmen istihdamındaki sıkıntıların farkında olduklarını Pictes kapsamında görevlendirilen öğretmenlerin taleplerinin takipçici olacaklarını ve gerekli mercilerle paylaşacaklarını ifade etti.
Pictes Mardin Grubu ilgi ve alakalarından dolayı Mardin Eğitim Bir Sen’e teşekkür ettiler
.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yüksekten düşen polis, şehit oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Mar [...]

1 gün önce...

Seydaoğulları adaylık için istifa etti

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin önemli [...]

1 gün önce...

Şehit polis, tekbirlerle uğurlandı

İki hafta önce geçirdiği kazada ağır yarala [...]

1 gün önce...

CHP'li Mahmut Duyan da istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin İl Başkanı [...]

15 saat önce...

Abdulsamet Yılmaz istifa etti

Mardin Bayındır Memur-Sen İl Başkanlığını [...]

14 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hingivê Me Şor Bûye.

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

MHP ve Kürtler

2
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yeşil Liste

6
Kadir Üründü
7