Pictes öğretmenlerinden Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret

Pictes öğretmenlerinden Eğitim-Bir-Sen'e ziyaret
14 Ocak 2018 Pazar Saat 11:45 0

Pictes Mardin grubu Eğitim Bir Sen Mardin Şubesini ziyaret ederek taleplerini ilettiler.

Pictes Mardin grubu “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi» projesi Milli Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu arasında «Türkiye’deki Suriyeli Mülteciler için Mali İmkân» anlaşması (FRIT) çerçevesinde imzalanan sözleşme ile Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegrasyonunda Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerini desteklemeyi amaçlayan bir projedir.
Proje süresi 2 yıl ile sınırlıdır ve faaliyetler 03.10.2016 tarihi itibariyle başlamıştır.

Pictes Mardin Grubu üyeleri
Proje bitiminde, yeni projelerle iş imkânlarımızın devam etmemesi durumunda, sözleşmeli öğretmenlerle aynı şartları taşıyarak (KPSS puan üstünlüğü+ MÜLAKAT sınav puanı) istihdam edilen bizlerin; yasal düzenlemeyle, sözleşmeli öğretmenler gibi geçici değil kalıcı bir iş üzerine istihdamımızın devam ettirilmesini istiyoruz.
• 6000 civarı öğretmen, bir yandan yoğun ve meşakkatli bir iş temposuyla çalışırken; devletimizin “Ensar” sıfatının tecelli eden, mazlumlara uzanan eli olarak bu muhacir çocukların yaralarına merhem oluyoruz. Ancak diğer yandan hayatın olağan akışı içerisinde evlenmeye, çocuk sahibi olmaya vb. geleceğe dair tasarruflarda bulunmaya devam ediyor ve proje bitince - AB fonları tükendiğinde, işsiz kalmanın korkusunu yaşıyoruz. Devletimizden, bu süreçlerin sonunda bizi mağdur etmeyeceğinin sözünü alarak gönül rahatlığı içerisinde çalışmak istiyoruz.
• Askerlik vazifesini yerine getirmeyen öğretmenlerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması adına farklı celp dönemlerine bölünüp sayısal yoğunluğu azaltılarak; askerlik vazifelerini kısa dönem yapıp gelmelerine müsaade edilmesini istiyoruz.
• Sadece disiplin yönünden değil, özlük hakları ve sosyal haklar açısından da bakanlığımız bünyesinde çalışan diğer öğretmenlerimizle aynı haklara sahip olmak istiyoruz” diyerek taleplerini iletti.

Mardin şube başkanı Eyyüp Değer Öğretmen istihdamındaki sıkıntıların farkında olduklarını Pictes kapsamında görevlendirilen öğretmenlerin taleplerinin takipçici olacaklarını ve gerekli mercilerle paylaşacaklarını ifade etti.
Pictes Mardin Grubu ilgi ve alakalarından dolayı Mardin Eğitim Bir Sen’e teşekkür ettiler
.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya: Nesillerimize bu hainleri anlatarak unutturmayacağız

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, "D [...]

1 gün önce...

Özkan: 15 Temmuz kahramanlarını unutmayacağız

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ah [...]

1 gün önce...

15 Temmuz Gazisi Algan'a belediyeden ev sürprizi

Artuklu Belediyesi, 15 Temmuz Hain Darbe kalkışm [...]

1 gün önce...

Mardin'de, 15 Temmuz Şehitleri İçin Anma Etkinliği

'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolay [...]

1 gün önce...

Bir değil bin canım olsa da bu vatan için feda etmeye hazırım

İstanbul’da çıktığı tankın üzerinde darb [...]

1 gün önce...