Polis Zehir Tacirlerine göz açtırmıyor: 7 Tutuklama

Polis Zehir Tacirlerine göz açtırmıyor: 7 Tutuklama
21 Ekim 2017 Cumartesi Saat 12:07 0

Mardin'de zehir tacirlerine yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonlarda 366,5 gram eroin, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte düzenlenen 16 operasyonda 366,5 gram eroin, 3,55 gram gram afyon sakızı ve 16 Ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 31 şüpheliden 7'si tutuklandı. Mardin Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK'nın finans kaynakları ve "uyuşturcu ticareti yapmak ve sağlamak" suçlarına yönelik çeşitli tarihlerde düzenlenen 16 operasyonda 366,5 gram eroin, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi.
Açıklamada, operasyonlarda gözaltına alınan 24 şüpheliden 23'ünün Cumhuriyet savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları, bir şüphelinin ise tutuklandığı kaydedildi.
Şüphelilerle iş birliği içinde oldukları belirlenen kişilerin yakalanmasına yönelik Nusaybin ilçesinde operasyon düzenlendiği bildirilen açıklamada, operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sının tutuklandığı, birinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.
Yapılan açıklamanın devamında, terör örgütünün finans kaynaklarının kesilmesine yönelik mücadeleye kararlılıkla devam edileceğine vurgu yapıldı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Gökdemir, Öğretmenevi müdürlüğü görevine başladı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Me [...]

1 gün önce...

Yapılandırmada ilk taksit ödemesi için son gün 1 Ekim!

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasın [...]

1 gün önce...

Teknoloji marketi "iade sahtekarlığıyla" 500 bin lira dolandırılmış

Mersin'de, teknoloji marketinin cihaz bilgilerini [...]

1 gün önce...

Kıdem tazminatı yine gündemde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın aç [...]

1 gün önce...