Polis Zehir Tacirlerine göz açtırmıyor: 7 Tutuklama

Polis Zehir Tacirlerine göz açtırmıyor: 7 Tutuklama
21 Ekim 2017 Cumartesi Saat 12:07 0

Mardin'de zehir tacirlerine yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonlarda 366,5 gram eroin, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte düzenlenen 16 operasyonda 366,5 gram eroin, 3,55 gram gram afyon sakızı ve 16 Ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 31 şüpheliden 7'si tutuklandı. Mardin Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, terör örgütü PKK/KCK'nın finans kaynakları ve "uyuşturcu ticareti yapmak ve sağlamak" suçlarına yönelik çeşitli tarihlerde düzenlenen 16 operasyonda 366,5 gram eroin, 3,55 gram afyon sakızı ve 16 uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi.
Açıklamada, operasyonlarda gözaltına alınan 24 şüpheliden 23'ünün Cumhuriyet savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları, bir şüphelinin ise tutuklandığı kaydedildi.
Şüphelilerle iş birliği içinde oldukları belirlenen kişilerin yakalanmasına yönelik Nusaybin ilçesinde operasyon düzenlendiği bildirilen açıklamada, operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 6'sının tutuklandığı, birinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.
Yapılan açıklamanın devamında, terör örgütünün finans kaynaklarının kesilmesine yönelik mücadeleye kararlılıkla devam edileceğine vurgu yapıldı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP'den Büyükşehir'e Sürpriz Başvuru

Mardin Büyükşehir Belediyesi Aday Adaylığına HDP'd [...]

1 gün önce...

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

6 saat önce...

Çağ Çağ Sulama Birliğinden Çiftçiler için önemli duyuru

Nusaybin Çağ-Çağ Sulama Birlik Başkanı Nevaf Değer [...]

1 gün önce...

Şervan Çelik Camii'nin temeli atıldı

Nusaybin Yenituran Mahallesinde yıkılan Köprübaşı [...]

1 gün önce...

Acil Durum Yönetim Merkezinden 'fırtına' uyarısı

Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anado [...]

1 gün önce...