Polis kaçakçılara göz açtırmıyor

Polis kaçakçılara göz açtırmıyor
28 Ağustos 2017 Pazartesi Saat 11:34 0

Kızıltepe ilçesinde yol kontrol ve uygulama noktalarında durdurulan 5 TIR’da yapılan aramalarda gizli bölmede 6 bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılığı önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda, 6 bin 100 paket kaçak sigara ele geçirilirken kaçak sigaraları yasadışı yollarla yurda sokan 5 sürücü gözaltına alındı.  Alınan bilgilere göre, Kaçakçılık Organize ve Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, dün akşam Kızıltepe ilçesinde yapılan yol kontrol ve uygulama noktasında 5 TIR durduruldu. Polis ekiplerince durdurulan 5 TIR’da dedektör köpekleriyle yapılan aramalarda araçların farklı noktalarına zulalanmış çeşitli markalarda 6 bin 100 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Yol uygulamasında durdurulan ve arama yapılan bir TIR’da yapılan incelemede ise dorse kapılarına yapılan ve halat yardımıyla ortaya çıkan özel düzeneğin ortaya çıkarılmasıyla kaçakçıların bir yöntemi daha deşifre edildi.
Yapılan açıklamada "Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda,
27.08.2017 günü akşam saatlerinde ilimiz kızıltepe ilçeside yapılan uygulamada sürücülüğünü Mahmut Alpak isimli şahsın yaptığı 44 NK .... plaka sayılı çekici ve çekiciye bağlı 63 VU ... plaka sayılı dorsede 1200 paket, Sürücülüğünü Abdullah Özkan isimli şahsın yaptığı 27 VL ... plaka sayılı çekici ve çekiciye bağlı 63 K .... plaka sayılı dorsede 900 paket, Sürücülüğünü Ahmet Alkan isimli şahsın yaptığı 63 K .... plaka sayılı çekici ve çekiciye bağlı 63 E .... plaka sayılı dorsede 1000 paket, Sürücülüğünü İsmail Alpak isimli şahsın yaptığı 63 PK... plaka sayılı çekici ve çekiciye bağlı 63 YF... plaka sayılı dorsede 1000 paket, Sürücülüğünü Hidayet Erçil isimli şahsın yaptığı 33 D .... plaka sayılı çekici ve çekiciye bağlı 73 DL ... plaka sayılı dorsede 2000 paket kaçak sigara olmak üzere toplamda 6100 paket kaçak sigara bulunarak el konuldu."
Kaçak sigaralarla ilgili olarak 5 TIR’ın sürücüsü gözaltına alınırken haklarında gerekli tahkikatın başlatıldığı öğrenildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

1 gün önce...

Türkiye'de kayıtlı işsiz sayısı açıklandı!

Türkiye İş Kurumu kayıtlı işsiz sayısını açıkladı. [...]

1 gün önce...

Facebook 500 kişiyi işe alacağını duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformla [...]

1 gün önce...

Altın yükselişini sürdürüyor! İşte güncel fiyatlar

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının [...]

1 gün önce...

Son dakika! Aşiret kavgasında kan aktı: 6 ölü

Arazi anlaşmazlığı yüzünden aşiret mensupları aras [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7