Proje Okulu Öğrencisinden Büyük Başarı!

İlk 3'e girdi Proje Okulu Öğrencisinden Büyük Başarı!
15 Nisan 2019 Pazartesi Saat 18:24 0

​Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hacer Sağlam 10. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması Arapça şiir okuma dalında Türkiye genelindeki 81 il birincisi arasında ilk üçe girerek finale kalmayı başardı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarındaki Arapça öğretimini desteklemek; öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla yürütülen Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasının Türkiye Yarı Finalleri gerçekleşti.

Türkiye genelinde 81 ilde yapılan Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında, Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi 10/B sınıfı öğrencilerinden Hacer Sağlam'la birlikte Şanlıurfa'dan Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Karaman'dan Prof.Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi ile birlikte ilk üç öğrenci arasına girdiler.  Türkiye genelinde ilk üçe giren okullar arasında Türkiye finalleri düzenlenecek.

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında İl birincisi olan Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hacer Sağlam, Arapça şiir okuma yarışması Türkiye geneli yarışmada Huzeyfe El Aracı'nın Sultan Abdulhamit Han'a Ağıt şiir ile yarıştı.

Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş ise "10. Ulusal Arapça yarışmalarının Türkiye genelinde öğrencimiz şiir okuyuşuyla herkesin gönlüne taht kurdu. Mardin il birinciliğinden sonra Türkiye’de de ilk üçe girmeyi layık olduğu şekilde hak etti. Kendisine başarılar diliyorum"dedi.

Aynı yarışmanın metin canlandırma dalında ise Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi 81 il arasında da Türkiye 9.su oldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN