Sağlık çalışanları "Tıp Bayramını" kutladı

Sağlık çalışanları
14 Mart 2018 Çarşamba Saat 18:28 0

Kızıltepe Devlet Hastanesi sağlık personeli "14 Mart Tıp Bayramı" nedeniyle bir program düzenledi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya gelen hastanenin sağlık çalışanları "14 Mart Tıp Bayramını" kutladı.

Tıp çalışanları temsilen beyaz balonlar salıverdi. Programa katılan Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Servet Yıldız, Hastane Başhekimi Ömer Acar, Hastane Müdürü Abdullah Saruhan çalışanlara kırımızı gül ile beyaz balon dağıttı.

Programın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Servet Yıldız, 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak için bir araya geldiklerini, Tıp Bayramının sadece hekimler için değil, tüm sağlık çalışanları için olduğunu belirtti.

Yıldız, "Bugünün önemi bizim için çok farklı. Mardin’de yapılan sağlık hizmetlerinin geldiği nokta açısından da bizim için çok değerli ve önemli. Sağlık sektörünü hiçbir zaman sadece hastanelerden ve ya acillerden, aile hekimlerinden saymadık. Birinci basamağıyla acil sağlık hizmetleriyle; ikinci basamak dediğimiz hastane ve personelleriyle çok geniş bir yelpazedir. Burada gecesini gündüzüne katan bütün sağlık personellerimizin hekimlerimizin Tıp Bayramını kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

"Biz sağlığı bir bütün olarak görüyoruz"

Sağlıkta özeklikle Kızıltepe ilçesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, "Kızıltepe ilçemizin hem nüfus olarak hem de yapısı gereği Mardin’in en önemli ilçelerinden biridir. Tabi biz sağlığı bir bütün olarak görüyoruz. Bakanlığımızın vatandaşımıza ulaştırmamız için ödettiği bütün imkânları, özellikle Kızıltepe’de ve Nusaybin başta olmak üzere bütün ilçelerimizde uygulamaya çalışıyoruz. Daha güzel şeylerin yapılacağına inanıyorum." dedi.

Sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddetle ilgili sağlık bakanlığının ciddi çalışmaları olduğunu belirten Yıldız, şöyle devam etti:

"Sayın bakanımızın ve bakanlığımızın bu konuda çok ciddi çalışmaları var. Maalesef duyuyoruz, yaşıyoruz; arkadaşlarımız da yaşıyor. Her biri yaşadığı zaman bizde yaşamış gibi oluyoruz. Bunu bakanımızın bir cümlesiyle, 'Şiddete hayır!' diyoruz. Sağlıkta şiddete hayır ama sadece sağlıkta değil. Bölgemizin zaten yeterince şiddetle anıldığına inanıyoruz. Özellikle bölgemizde basında şiddetle anılan ilçemizi özellikle Mardinli ve Kızıltepeli hemşerilerimden rica ediyoruz. Lütfen bu konuda hassas olsunlar. Biz kesinlikle şiddetin her yönüne karşıyız. Özellikle beyaz önlüğünü giymiş, vatandaşa yardımcı olmaya çalışan, her yönüyle gecesini gündüzüne katan bütün sağlık elemanlarımızın bu konuyla anılmasını istemiyoruz. Ama lütfen bu insanların size yardım etmeye çalıştığını bilin. Her vatandaşımız bizim için çok önemlidir."


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

15 saat önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7