Saruhan ailesinden görkemli düğün

Saruhan ailesinden görkemli düğün
24 Nisan 2018 Salı Saat 09:26 1

İsmail’a aşireti ileri geleni Abdurrahman Saruhan'ın oğlu Selman Saruhan, yaşamını hizki aşiretine mensup Abdurrahim Filiz'in kızı Zelal Filiz ile birleştirdi.

Kızıltepe Hastane Müdürü Abdullah Saruhan ile Kızıltepe Tapu ve Kadastro Müdürü Haluk Saruhan'ın da yeğeni olan damat Selman Saruhan ile Zelal Filiz'in Kızıltepe Keyf-u Seyran Düğün Salonunda gerçekleştirilen törenine yaklaşık dört bin davetli katıldı.

Mutlu günlerini paylaşmak üzere düğüne gelen davetlileri Damadın babası Abdurrahman Saruhan karşıladı. Misafirlerin onuruna verilen düğün yemeği ile başlayan tören, misafirlere iç pilav ile kavurma ikramıyla başladı.

Damat Selman Saruhan ile gelin Zelal Filiz'in yaşamını resmen birleştirdikleri nikah töreni de misafirlerin huzurunda gerçekleşti. Kızıltepe Belediye Nikah memuru Şeyhmus Aslan tarafından kıyılan nikahta bir birlerini bir kez daha 'Evet' diyen çiftin nikah şahitliklerini Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Mardin Sınav Temel Lisesi Kurucu Müdürü Serdar Sarıtop, Karahan Ailesi ileri geleni Ahmet Karahan, Şüküra Aşireti ileri geleni M.Salih Kılınç, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürkün kardeşi ve Kimlik Mağazalarının da sahibi olan Mustafa Kayatürk , damadın dedesi Hacı Ahmet Saruhan ile gelinin amcası Selahattin Filiz birlikte yaptı.

Düğün pastasını birlikte kesen Selman-Zelal Saruhan Çifti, daha sonra ilk danslarını zılgıt ve alkışlar arasında yaptı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden düğüne bölgenin önde gelen aşiret reisleri, kanaat önderleri kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, muhtarlar, STK Başkan ve temsilcileri, oda başkanları, siyasi parti başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Düğüne 3500 den fazla davetli katıldı.Davetlilere,kızıltepenin tanınmış aşçılarından İsmail CIRIK tarafından yapılan iç pilav ve kavurma yemeği ikram edildi. gelenlerinden Mehmet Salih Kılıç, Ak parti Van Milletvekili Burhan Kayatürkün kardeşi ve Kimlik Mağazaları sahibi Mustafa Kayatürk , İsmaila Aşiret Reisi ve damadın dedesi Hacı Ahmet SARUHAN ile gelinin amcası Selahattin Filiz yaptı.


Mardin Life Ailesi olarak genç çifte mutluluklar diliyoruz...
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ayav: Alışverişinizi yerel esnaftan yapın

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı [...]

1 gün önce...

Bölünmez'den basına gözü yaşlı veda

1. Bölge 3. sıra milletvekili adayı olarak İzm [...]

1 gün önce...

Bayrağı Babalarından Devralacaklar!

Eski Vekillerin Oğulları Parlamento İçin Yar [...]

1 gün önce...

Şimşeğin çakma anı görüntülendi

Mardin'de etkili olan sağanak sırasında şimşe [...]

1 gün önce...

Ağırakça, bir kez daha Üniversite yerine Akdem'in tanıtımını yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak bir [...]

21 saat önce...