Saruhan ailesinden görkemli düğün

Saruhan ailesinden görkemli düğün
24 Nisan 2018 Salı Saat 09:26 1

İsmail’a aşireti ileri geleni Abdurrahman Saruhan'ın oğlu Selman Saruhan, yaşamını hizki aşiretine mensup Abdurrahim Filiz'in kızı Zelal Filiz ile birleştirdi.

Kızıltepe Hastane Müdürü Abdullah Saruhan ile Kızıltepe Tapu ve Kadastro Müdürü Haluk Saruhan'ın da yeğeni olan damat Selman Saruhan ile Zelal Filiz'in Kızıltepe Keyf-u Seyran Düğün Salonunda gerçekleştirilen törenine yaklaşık dört bin davetli katıldı.

Mutlu günlerini paylaşmak üzere düğüne gelen davetlileri Damadın babası Abdurrahman Saruhan karşıladı. Misafirlerin onuruna verilen düğün yemeği ile başlayan tören, misafirlere iç pilav ile kavurma ikramıyla başladı.

Damat Selman Saruhan ile gelin Zelal Filiz'in yaşamını resmen birleştirdikleri nikah töreni de misafirlerin huzurunda gerçekleşti. Kızıltepe Belediye Nikah memuru Şeyhmus Aslan tarafından kıyılan nikahta bir birlerini bir kez daha 'Evet' diyen çiftin nikah şahitliklerini Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Mardin Sınav Temel Lisesi Kurucu Müdürü Serdar Sarıtop, Karahan Ailesi ileri geleni Ahmet Karahan, Şüküra Aşireti ileri geleni M.Salih Kılınç, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürkün kardeşi ve Kimlik Mağazalarının da sahibi olan Mustafa Kayatürk , damadın dedesi Hacı Ahmet Saruhan ile gelinin amcası Selahattin Filiz birlikte yaptı.

Düğün pastasını birlikte kesen Selman-Zelal Saruhan Çifti, daha sonra ilk danslarını zılgıt ve alkışlar arasında yaptı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden düğüne bölgenin önde gelen aşiret reisleri, kanaat önderleri kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, muhtarlar, STK Başkan ve temsilcileri, oda başkanları, siyasi parti başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.


Mardin Life Ailesi olarak genç çifte mutluluklar diliyoruz...
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karaboğa Ailesi'nin acı kaybı

Uzun zamandır Pankreas kanseri tedavisi gören Ka [...]

1 gün önce...

YÖK'ten bedelli yapacak öğrencilere müjde

YÖK'ten bedelli askerlik yapacak öğrenciler iç [...]

1 gün önce...

Seyir halinde alev alan TIR’ın sürücüsü yaralandı

Nusaybin'de tarihi İpekyolu üzerinde seyir halin [...]

1 gün önce...

Kurbanlık sayısı açıklandı!

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, kesilecek 850 bin [...]

1 gün önce...

Bayram öncesi denetimler sıklaştırıldı

Artuklu İlçe Belediye Başkanlığı zabıta eki [...]

1 gün önce...