Savur'da öğretmenler dayanışma yemeğinde buluştu

Savur'da öğretmenler dayanışma yemeğinde buluştu
27 Kasım 2018 Salı Saat 14:51 0

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yenilenen yüzüyle Savur Öğretmenevi yaklaşık 200 öğretmene yemek verdi.

Savur Öğretmenevi’nde verilen yemeğe; Savur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bayram Türker, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Karadeniz ve öğretmen eşi Yasemin Karadeniz, İlçe Emniyet Amiri Volkan Uslu, Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Cumhuriyet Savcıları Pınar Dinçer Okay, Şule Güneş ve ilçede görev yapan kurum amirleri ile yaklaşık 200 öğretmen katıldı.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreniyle başlayan programda Savur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bayram Türker, tüm öğretmenlerin gününü tebrik etti.

Kaymakam Türker, “Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle böyle coşkulu yemekli toplantıyı düzenleyerek sizlerle bir arada oluyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben buradan medya aracılığı ile beni okutan, bugünlere getiren tüm öğretmenlerimin de gününü tebrik ederim. Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyi anladığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız değerli öğretmenlerimizin ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk huzurunda saygı ile eğiliyorum. İlçede görev yapan tüm öğretmenlerime başarılar diliyorum. Doğruyu, güzeli ve her alanda yenileşmeyi savunan, gerçekleri anlatan, geleceğine ışık saçan, aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir tüm öğretmenlerle tek tek ilgilenerek günlerini kutladı ve tüm öğretmenlerimizin azimli ,özverili bir şekilde çalıştığını belirterek teşekkür etti.

İlçede görev yapan müzik öğretmenlerinin müzik dinletisiyle son bulan yemeğin ardından öğretmenlere Savur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bayram Türker tarafından isme özel kalem hediye edildi.

Ayrıca yemek organizasyonunu yapan Savur Öğretmenevi ve ASO Müdürü M.Halit Demircan tarafından tüm öğretmenlere yeşeren kalem, öğretmenler gününe özel anahtarlık ve kitap armağan edildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteli işçiler ‘statü değişikliği’ istiyor

Kamuda işçi statüsünde çalıştırılan üniversite mez [...]

17 saat önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

1 gün önce...

Devlet, asker ailelerine destek veriyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zorun [...]

1 gün önce...

Mardin'de konut satışları arttı

Mardin'de, bu yıl haziran ayında 426 konutun satıl [...]

1 gün önce...

Telefonlara yeni düzenleme ve zam

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep tele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7