Sınav Lisesi'nin bursluluk sınavına ilgi yoğun oldu

Sınav Lisesi'nin bursluluk sınavına ilgi yoğun oldu
19 Mart 2019 Salı Saat 17:15 0

Mardin Artuklu Sınav Temel Lisesinde 16 -17 Mart tarihlerinde yapılan bursluluk sınavı öğrencilerden yoğun bir ilgi gördü.

İki gün boyunca sabah ve öğleden sonra yapılan sınavlara her sınıf düzeyinde rekor katılımlar olduğunu belirten Okul müdür yardımcısı Selman Saruhan, yapılan bursluluk sınavı ve Özel Mardin Artuklu Sınav Koleji'ne gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

16-17 Mart tarihlerinde Mardin Sınav Temel Lisesi binasında yapılmış olan bursluluk sınavına katılan öğrencilere ve öğrenci velilerine göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Saruhan, Sınav için sabahın erken saatlerinde Mardin ve ilçelerinden gelerek okul önünde yoğun kalabalık oluşturan öğrenci ve öğrenci velilerinin ilgisinin aslında okulun eğitim kalitesine duyulan bir güvenin göstergesi olduğuna işaret etti.

Saruhan, "Sınavımıza Mardin ve ilçelerinin yanında çevre illerden de yoğun bir ilginin gösterilmesiyle beraber 2 Binden fazla öğrenci katılım sağladı. Bu sayı Mardinin Özel okul sınavları tarihi açısından bir rekordur. Rekor düzeyde katılım sağlandığından sınavımızı iki güne yaydık. İki gün boyunca günde iki oturum şeklinde gerçekleştirdik. Yeni eğitim öğretim yılına Mardin Artuklu Merkez ilçesi, Nur Mahallesi Karayolları mevkiinde 7 Bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Mardin Sınav Okulları Kampüsünde gireceğiz. Sınava giren öğrenciler kolejimizde eğitim öğretim görebilmek amacıyla ter döktüler, emek verdiler. Tüm eğitim hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. Mardin Artukluda yer alan Sınav kolejimiz Devlet hastanesine 5 dakika şehir merkezine 10 dakikalık bir mesafededir. Okula Ulaşım son derece rahat bir şekilde sağlanabilmektedir. Gerek şehir içi araçlar gerekse okulumuza ait servislerle öğrenci ve öğretmenlerimizin ulaşım hizmetleri gerçekleşmektedir." dedi

Okulun sahip olduğu fiziki koşulların öğrencilere daha rahat bir eğitim ve öğretim imkanı sunduğunu kaydeden Saruhan, "Eğitim öğretim binamızda 4 anasınıfı, 6 ilkkokul sınıfı, 10 ortaokul sınıfı, 12 de lise sınıfı olmak üzere toplamda 32derslik bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 500 kişilik konferans ve toplantı salonu, ilk ve acil müdahale amaçlı mediko, 600 kişilik yemekhane, açık ve kapalı spor alanları, Uzay gözlem evi, mini hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, satranç odaları, bireysel ve gurup müzik odaları, tam donanımlı bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarları,buz pateni pisti, araç park alanları ile sosyal etkinlik alanları bulunmaktadır. Öğretmen kadrosundan bahsedecek olursak , Mardin Sınav Okullarımızda alanında uzman, donanımlı, bilgi birikimi yüksek, bir kısmı da Yüksek Lisans ( Master) mezunu öğretmenler görev yapmaktadır. Öğretmenlerimiz haftalık toplantılar yaparak öğrencilerin akademik sosyal ve kişisel gelişimlerini gerek okul içinde gerekse okul dışında değerlendirmektedir. Akademik yayınlara gelince Mardin sınav okulları olarak Ankara Sınav Genel Merkezinden gelen ulusal ortak sınav yayınları kapsamında toplam 9 sayıdan oluşan aylık ders konu anlatımı ve soru bankası modüllerini kullanmaktayız. Her ay sınav yayınlarından deneme sınavları yapıp bunun yanında öğrencilerimizin ders ve devamsızlık durumlarını günlük olarak velilerimize bildirmekteyiz."diye konuştu.

Okulun kapılarının başarıya inan herkese açık olduğunun sözlerini ekleyen Selman Saruhan, Uygun koşul ve ortam sağlandığında her bireyin eğitimde başarılı olabileceğine inandığını kaydederek, Mardin halkının yıllardır ihtiyaç duyduğu eğitim ortamının Mardin Sınav Koleji'nde fazlasıyla bulunduğunu, okulun kapılarının ardına kadar herkese açık olduğuna vurgu yaptı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

Midyat'ta 15 Temmuz Şehidi Mezarı başında anıldı

Midyat ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birl [...]

1 gün önce...

TÜİK'in Türkçe bilmeyen kadına kestiği para cezası Meclis'e taşındı

TÜİK Siirt Bölge Müdürlüğü, anketörleri tarafından [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7