Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı

Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
19 Mayıs 2019 Pazar Saat 15:16 0

Kızıltepe ilçesinde sokak köpekleri 3 yaşındaki küçük kıza saldırdı. Küçük kızın imdadına babaannesi zorla yetişti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yara alan küçük kız ambulansla hastaneye kaldırıldı. Acilde yapılan müdahalenin ardından küçük kız taburcu oldu.

Olay saat 11.00’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Kızıltepe Mezopotamya Mahallesi’nde Akranları ile oyun oynamak için dışarıya çıkan 3 yaşındaki Rümeysa Kapanü çok sayıda başıboş köpeklerin saldırısına maruz kaldı. Bir anda neye uğradığına şaşıran talihsiz kız biranda kendini köpekler içerisinde yerde gördü. Küçük kız kendini kurtarmak için çok çabalasa da kurtulamadı. Küçük kız dakikalarca köpeklerin saldırısına maruz kaldı. Çığlık çığlığa kalan küçük Rümeysa Kapan’ın imdadına çevredekiler koştu. Mahalle sakinleri Rümeysa’yı güçlükle köpeklerin arasından kurtardı. Küçük Rümeysa ihbar üzerine olay yerine gelen 112 acil sağlık ambulansıyla Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acilde tedavi edilen talihsiz kız taburcu edildi.

Hastane çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan baba Reşit Kapan, “Başıboş köpekler kızımı ısırdı. Mahallede belki 10 tane başıboş köpek var. Bundan daha önce başka çocukları da köpekler ısırmış. Belediyenin bu köpekleri toplamasını istiyoruz. Yani Allah korusun çocuğuma bugün bir şey olsaydı bunun hesabımı kim verecekti?” dedi.

Mahallenin çocukları da bu duruma tepki gösterdi. Sokak köpekleri yüzünden okula gidemediklerini ifade eden çocuklar yetkililerin sokak köpeklerine bir çözüm bulmasını istiyor.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7