Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız
24 Mart 2019 Pazar Saat 11:21 0

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu, 300 bin nüfuslu Kızıltepe’nin çok güzel hizmetler hak ettiğini söyledi. Cevheroğlu, “İmar yasasını değiştireceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. Zergan Vadisi Projesini faaliyete geçireceğiz. Şehir içindeki trafiği rahatlatmak için 3 tane çok katlı otopark yapacağız.” dedi.

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mardin Caddesi´nde devam eden asfalt çalışmalarını da yerinde inceledi. Cevheroğlu, “Kayyumun yaptığı hizmetler güzel hizmetler ama bu hizmetler bir yıl önce yapılmalıydı. Yalnız Kızıltepe´nin alt yapısı buna müsait değildi. Elektrik, su ve doğal gaz hizmetleri bitirildikten sonra bu hizmetler başladı. Bunun için gecikmeler oldu. Ama değerli Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye başkan Vekili Mehmet Yüzer´in de çabalarıyla bu çalışmalar çift vardiyaya döndü. İnşallah 5-6 gün içerisinde hava koşulları izin verirse 3 caddemizin çalışmaları bitirilmiş olacak.” dedi.

Kızıltepe´yi toz ve çamurdan kurtaracağız

Kızıltepe için çok projelerinin olduğunu aktaran Cevheroğlu, “31 Mart seçimlerinde halkımız bizi seçtiğinde çok güzel hizmetlerimiz olacak. Kızıltepe´nin caddelerini, ve sokaklarını sıcak asfaltla yeniden yapacağız. Kızıltepe´yi bu toz ve çamurdan kurtaracağız. Kızıltepe, 300 bin nüfusu olan bir ilçemiz büyük ve güzel hizmetleri hak eden bir şehrimizdir. Projelerimizi 4 esas üzerinde kurduk. Daha önce de anlatmıştım. Bunlardan biri hizmet belediyeciliği. Bu yol, su kanalizasyon gibi çalışmaları kapsıyor.” şeklinde konuştu.

İmar yasasını değiştireceğiz

Başkan adayı Cevheroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “İmar yasasını değiştireceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. Zergan Vadisi Projesini faaliyete geçireceğiz. Kızıltepe´de gerçekten çok yoğun bir trafiğe sahip. Şehir içindeki trafiği rahatlatmak için 3 tane çok katlı otopark yapacağız. Millet bahçemizi başlatacağız. Ardın sosyal belediyeciliğe de önem vereceğiz. Kültürel belediyecilik alanında çalışmalarımız olacak ve ekonomik belediyecilik alanında çalışmalarımız olacak. İnşallah milletimiz 31 Mart´ta bizi tercih ederse bu hizmetleri milletimiz için yapacağız.”

Seçim çalışmaları

Seçim çalışmalarını da değerlendiren Cevheroğlu, “Seçime bir hafta kaldı. Bu bir haftalık süreçte çalışmalarımız gece gündüz çalışacak. Seçim koordinasyon merkezimiz çok yoğun çalışıyor. Gruplar halinde merkez ve kırsal mahallelerimizi geziyoruz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Kimsesizlerin sesi olacağız.” diye konuştu.

Cevheroğlu asfaltlama yapılan yolda yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Cevheroğlu cadde üzerinde iş yerlerini bulunana esnaflarla bir müddet konuştuktan sonra SKM´ye geçti.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN