TKDK’dan Projelere hibe desteği için çağrı ilanı

TKDK’dan  Projelere hibe desteği için çağrı ilanı
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 17:16 0

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 16 Şubat 2019 tarihinde IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanını yayınlayarak tarım, hayvancılık ve kırsal alandaki yatırımlara önemli kaynak ve destek sağlayacağını açıkladı.

TKDK’nın, 16 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan yeni programında, hayvancılık sektörüne 1 milyar TL hibe desteği verilecek. 5. Başvuru Çağrı İlanı olarak adlandırılan programla, hayvancılık, işleme ve pazarlama yatırımlarına yüzde 70’e kadar hibe desteği sağlanıyor. Bu kapsamda; inek, manda, koyun, keçi gibi süt üretim tesisleri, sığır, manda, koyun, keçi gibi kırmızı et üretim tesisleri, ve tavuk, hindi, kaz gibi kanatlı eti, yumurta üretim tesisleri, süt işleme tesisleri, süt toplama merkezleri, peynir altı suyu işleme tesisleri, et kesimhaneleri, parçalama ve işleme tesisleri, meyve ve sebze soğuk hava depoları, paketleme işletmeleri, su ürünleri işleme tesisleri desteklenecek.

TKDK’nın 5. Başvuru Çağrı İlanında belirtilen desteklemelerden faydalanabilmek için; et, süt ve yumurta üretimi için 08.04.2019-17.05.2019 tarihleri arasında, süt, et, meyve-sebze ve su ürünleri işleme ve paketleme projeleri için 08.04.2019-24.05.2019 tarihleri arasında TKDK Mardin İl Koordinatörlüğüne başvuruda bulunulması gerekiyor.

İLİMİZ İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Çağrı dönemi ile ilgili açıklamalarda bulunan TKDK Mardin İl Koordinatörü Erdal ÇELİK, “bugüne kadar hayvancılığın geliştirilmesi için Mardin il Koordinatörlüğü olarak birçok projeye destek verdik ve içinde bulunduğumuz 5.çağrı döneminde daha fazla projeye destek verip kırsal kesimin kalkınması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sözlerine devam eden ÇELİK “özellikle bayan ve genç yatırımcılarımızın cesaretlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Desteklediğimiz projelerin önemli bir kısmı bayan ve genç yatırımcılarımıza ait projeler, inancımız odur ki hayvancılık sektörüne bayanlar ve gençler ne kadar meraklı olurlarsa bu sektör o kadar ivedi şekilde ilerleyecektir. Mardin İl Koordinatörlüğü olarak yeni yatırımları desteklemek için var gücümüzle çalışacağız. Tüm vatandaşlarımızı daha detaylı bilgi almak için tüm hemşehrilerimizi kurumumuza proje sunmaya davet ediyorum”.

BAŞVURULAR İLE İLGİLİ BİLGİLER

2014-2020 IPARD Programının güncel hali ile IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanı hakkında detaylı bilgiler Bakanlığımız (www.tarim.gov.tr) ve Kurumumuz internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilebilir. Başvurular hakkında detaylı bilgileri ve başvuru kurallarını içeren Başvuru Çağrı Rehberi (Versiyon 5.0) Kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilmelidir. Ayrıca, bu başvuru çağrı döneminde Kurumumuz tarafından yapılacak ilave duyuru ve bilgilendirmeler de bu çağrı ilanı kapsamında dikkate alınmalı ve söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, Kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) takip edilmelidir.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

Midyat'ta 15 Temmuz Şehidi Mezarı başında anıldı

Midyat ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birl [...]

1 gün önce...

TÜİK'in Türkçe bilmeyen kadına kestiği para cezası Meclis'e taşındı

TÜİK Siirt Bölge Müdürlüğü, anketörleri tarafından [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7