TÜGVA Kızıltepe futbol turnuvasında şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi

TÜGVA Kızıltepe futbol turnuvasında şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi
02 Mayıs 2019 Perşembe Saat 17:47 0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kızıltepe temsilciliği tarafından düzenlenen liseler arası futbol turnuvasında Kızıltepespor Lisesi’ni penaltılarla yenen Atatürk Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Kızıltepe’de TÜGVA’nın organize ettiği ‘Geleneksel Liseler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasına 16 takım katıldı. Finale Kızıltepespor Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi kaldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan final maçında Kızıltepespor Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi 4-4 berabere kalınca maç penaltılara kaldı. Atatürk Anadolu Lisesi rakibini penaltılarda 5-4 yenerek şampiyon oldu. Şampiyona kupasını Kaymakam Mehmet Yüzer verdi.

Turnuvayı Kızıltepe Kaymakamı Kaymakam Mehmet Yüzer, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aslan, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Aydın Yücedağ ve TÜGVA Mardin il Temsilcisi Mesut Çetin ve TÜGVA Kızıltepe ilçe temsilcisi Mehmet Kanat, Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği Başkanı Adnan Yalçın saha kenarında izledi.

Burada konuşan Kaymakam Yüzer, “Biz bütün sivil toplum kuruluşlarımız gençlere yönelik sportif ve kültürel aktiviteler yapmaya davet ediyoruz. Tabiat boşluk kabul etmez. Gençlerimizin vaktini biz spor, sanat ve bilim gibi aktivitelerle doldurmalıyız . Biz onlara bu aktiviteleri yapmasak Allah etmesin zararlı alışkanlıklar edineceklerdir. Sporun tek faydası onların sağlığını düzeltmesi değil onları kötü alışkanlıklardan korumasıdır.” dedi.

Ayrıca Kaymakam Yüzer, turnuvada gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması için broşürler ve kalemler dağıtan, Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneğine teşekkür etti.

Turnuvada ter döken sporcular da TÜGVA il ve ilçe temsilcileri Mesut Çetin ve Mehmet Kanat’a yaptıkları faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.

Program çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

AK Parti'den Mursi Açıklaması

AK Parti Mardin İl Başkanlığınca, Mısır'ın ilk seç [...]

1 gün önce...

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

16 saat önce...

Drone destekli kaçakçılık operasyonu!!!

Nusaybin ilçesinde "drone" destekli düzenlenen kaç [...]

1 gün önce...

Mursi için üç dilde dua ve açıklama

Mısır'da askeri darbeyle Cumhurbaşkanlığından indi [...]

1 gün önce...

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Midyat ilçesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar