Tara Jaff ve Funda Arar Mardin'e geliyor

Tara Jaff ve Funda Arar Mardin'e geliyor
10 Nisan 2014 Perşembe Saat 11:43 0

Artuklu Üniversitesi “Bahar Şenlikleri”nde ünlü sanatçıları ağırlayacak.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin “4.Bahar Şenlikleri” kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin son hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor.

Üniversiteye bağlı fakültelerde değişik etkinliklerle kutlanan, üniversite öğrencileri ve halkın yoğun bir ilgi gösterdiği “Geleneksel Mardin Artuklu Üniversitesi Bahar Şenlikleri” nin bu yıl çok daha kapsamlı şekilde kutlanacağı bildirildi.

14-16 Mayıs tarihleri arasında halka açık şekilde gerçekleştirilecek ve müzik alanında başarılı çalışmalarıyla tanınan ünlü sanatçı Funda Arar ve Iraklı Kürt Sanatçı Tara Jaff’ın sahne alacağı müzik etkinliğinin yanı sıra, öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri uçurtma ve pilav şenliği, halat çekme, yumurta ve çuval yarışmaları düzenlenecektir.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve değişik etkinliklerle kutlanacak programla ilgili olarak bilgi veren Üniversite Genel Sekreteri Süleyman Bayburt bu yıl dördüncüsü düzenlenecek bahar şenlikleri etkinliklerinin öğrencilerin istek ve tercihleri doğrultusunda oluşturulduğunu hatırlatarak geçen dönemlerden farklı olarak bu yıl fakülteler arası spor müsabakalarının yapılacağını belirtti.

Konuşmasını; basketbol, voleybol, futbol, atıcılık gibi farklı spor dallarında fakülteler arası spor turnuvalarının düzenleneceği bilgisini vererek sürdüren Bayburt:
“Üniversite Bahar Şenlikleri, öğrencilerin ve halkın birbirleriyle kaynaşarak moral bulması açısından bir fırsat oluşturuyor. Öğrencilerimizi; sevinçli, heyecanlı ve birlik içinde görmekten daha fazla hiç bir şey bizleri mutlu edemez.”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Öter: 'Kaldırım yenileme ve düzenleme çalışmaları önemli'

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Başka [...]

19 saat önce...

'Geçmeyen baş dönmesi beyincik sarkmasının belirtisi olabilir'

Baş dönmesi ( vertigo) ve nedenleri hakkında bilgi [...]

1 gün önce...

STEM yenilenebilir enerji ve proje yazma eğitimi

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer'den "Arapça tabelalara" ilişkin açıklama

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçedeki arapça [...]

1 gün önce...

Milli Eğitim Müdürü Çetin: Feda edecek tek bir öğrencimiz yok

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN