Tara Jaff ve Funda Arar Mardin'e geliyor

Tara Jaff ve Funda Arar Mardin'e geliyor
10 Nisan 2014 Perşembe Saat 11:43 0

Artuklu Üniversitesi “Bahar Şenlikleri”nde ünlü sanatçıları ağırlayacak.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin “4.Bahar Şenlikleri” kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin son hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor.

Üniversiteye bağlı fakültelerde değişik etkinliklerle kutlanan, üniversite öğrencileri ve halkın yoğun bir ilgi gösterdiği “Geleneksel Mardin Artuklu Üniversitesi Bahar Şenlikleri” nin bu yıl çok daha kapsamlı şekilde kutlanacağı bildirildi.

14-16 Mayıs tarihleri arasında halka açık şekilde gerçekleştirilecek ve müzik alanında başarılı çalışmalarıyla tanınan ünlü sanatçı Funda Arar ve Iraklı Kürt Sanatçı Tara Jaff’ın sahne alacağı müzik etkinliğinin yanı sıra, öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri uçurtma ve pilav şenliği, halat çekme, yumurta ve çuval yarışmaları düzenlenecektir.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve değişik etkinliklerle kutlanacak programla ilgili olarak bilgi veren Üniversite Genel Sekreteri Süleyman Bayburt bu yıl dördüncüsü düzenlenecek bahar şenlikleri etkinliklerinin öğrencilerin istek ve tercihleri doğrultusunda oluşturulduğunu hatırlatarak geçen dönemlerden farklı olarak bu yıl fakülteler arası spor müsabakalarının yapılacağını belirtti.

Konuşmasını; basketbol, voleybol, futbol, atıcılık gibi farklı spor dallarında fakülteler arası spor turnuvalarının düzenleneceği bilgisini vererek sürdüren Bayburt:
“Üniversite Bahar Şenlikleri, öğrencilerin ve halkın birbirleriyle kaynaşarak moral bulması açısından bir fırsat oluşturuyor. Öğrencilerimizi; sevinçli, heyecanlı ve birlik içinde görmekten daha fazla hiç bir şey bizleri mutlu edemez.”dedi.



YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

4 saat önce...

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17-21 Aralık tarihleri [...]

23 saat önce...

Düğün Konvoyunda Tekeri Patlayan Minibüs Devrildi: 11 Yaralı

Nusaybin ilçesinde, düğün konvoyundaki minibüs, te [...]

23 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar