Tarihi Mardin’de Bir Sokak Daha Güzelleşti

Tarihi Mardin’de Bir Sokak Daha Güzelleşti
22 Ekim 2017 Pazar Saat 16:34 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Tarihi Mardin’i yapılan çalışmalar ile daha da güzelleştirdiğini belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde değişime ve gelişime devam ediyor. Bu kapsam Tarihi Mardin’nde güzelleştirme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye, bir sokağa daha güzellik kattı.

Cumhuriyet Meydanı civarında yer alan Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın bulunduğu sokak yenilenerek göz alıcı bir hale getirildi. Öte yandan sokaktaki tarihi binanın bir bölümü daha restore edilerek kafe haline getirildi. Sokağın açılışı ise yapılan törenle gerçekleşti. Açılışa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın yanı sıra, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Her yerde değişim
Açılışta bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, çalışmalar ile değişimi sağladıklarını belirtti. Yaman şunları söyledi: “Şehrimizde değişim hareketi ile birçok bölgede çalışmalarımız sürüyor. Önem verdiğimi bölgelerden birisi de şüphesiz Tarihi Mardin’dir. Biz buram buram tarih kokan taşların konuştuğu bölgemizde sokaklarımızın daha güzel olması için çaba veriyoruz. Bu nedenle sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. Bugün bir sokağı daha güzelleştirdik”
Göz kamaştırıyor
Bambaşka bir hale getirdikleri kültür sokağın ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştığını bildiren Yaman, “Sokağımızda daha önce Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nı taşımıştık. Başkanlığımızı restore ettiğimiz tarihi bir evde açmıştık. Biz burada değişimi sokağımızda sürdürdük. Bu nedenle daire başkanlığımızın bulunduğu sokağı güzelleştirdik. Aynı zamanda binamızın yanında atıl olan bir bölümü de restore ederek kafeterya olarak hizmete açtık. İlimizde değişim devam edecek” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gırnavaz'ın gizemini "Şeytan'ın İntikamı" kitabına yazdı

Diyarbakır’da görev yapan Kızıltepeli Eğiti [...]

17 saat önce...

"Kamuda yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılmalı"

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, [...]

1 gün önce...

Derikli Korucular Afrin Operasyonuna katılıyor

Derik'te görev yapan Güvenlik Korucuları Afrin' [...]

1 gün önce...

Fenerbahçe basketbol takımından nezaket ziyaretleri

PTT Kadınlar Türkiye Kupası 2018 final maçlar [...]

22 saat önce...

Mardin FETÖ operasyonu: 61 gözaltı

Mardin merkezli 7 ilde düzenlenen FETÖ Operasyun [...]

1 saat önce...