Tekin: Samimi bir tebessümümüz, ikram edecek sıcak bir çayımız var

Tekin: Samimi bir tebessümümüz, ikram edecek sıcak bir çayımız var
19 Eylül 2018 Çarşamba Saat 16:49 0

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, haftalık halk buluşmalarında vatandaşların sorunlarıyla bire bir ilgileniyor.

Kapısının vatandaşlara her zaman açık olduğunu vurgulayan Tekin, “Samimi bir tebessümümüz, ikram edecek sıcak bir çayımız var” dedi.

Her hafta Çarşamba günlerini vatandaşlarla bire bir küçük toplantılara ayıran Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, makamında vatandaşların derdini dinliyor. Makamında gelen çocuklu bayanlara öncelik verilirken, yaşlı ve gençlere hassasiyet gösterilmesi için görevli memurlara talimat veriyor.

Ortalama yüz vatandaşın geldiği halk ziyaretinde, Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlileri ve Yazı İşleri Müdürlüğünde görevli personellere verilen talimatlar doğrultusunda sorunlara çözüm buluyor.

Vatandaşlarla mini toplantı yaptıklarını vurgulayan Kaymakam Hüseyin Tekin “Gerek sosyal medya üzerinden gerekse buraya gelerek vatandaşlarımızla, onların dertleriyle şahsım, yazı işleri personelimiz ve vakıf personelimizle üçlü onların her biriyle neredeyse mini bir toplantı yapıyoruz. Derlerini sıkıntıları dinlemeye çalışıyoruz. Çözebildiklerimiz var, çözemediklerimiz var maalesef ama en azından herkesi bire bir dinliyoruz” dedi.

Sözlerine şu şekilde devem eden Tekin “ Sıcak bir çayımız var, sıcak bir tebessümümüz var. Bizim için insanı yaşat ki devlet yaşasın yani bizim bakış açımız bu, devletimizin imkanları ölçüsünde her birine yardım elini uzatmaya çalışıyoruz. Burada kamu görevlisi arkadaşlarımı şunu söylüyorum, biz her biriyle ayrı ayrı ilgilenirken ilçedeki her kes vatanını, milletini, devletini seven her bir vatandaşımızla her bir kamu görevlimiz ilgilenmek mecburiyetinde”

Devletin sıcak yüzünü hissetmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirten vatandaşlardan Fatma Çakır “Kaymakamımızın bizimle bu kadar yakından ilgilenmesi bizi çok mutlu etti. Allah, devlerimizi korusun ve kaymakamımızdan razı olsun. Güler yüzü ve ilgisi karşısında derdimiz hafifliyor” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar