Temelli, Artuklu'da Halka Hitap Etti

Temelli, Artuklu'da Halka Hitap Etti
30 Mart 2019 Cumartesi Saat 00:44 1

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mardin Artuklu'da düzenlenen halk buluşmasına katıldı.

Temelli, burada yaptığı konuşmada Ahmet Türk, Mardin halkının Kürt halkının adayı olduğunu ve 40 yıldan uzun bir süredir bu ülkede barış mücadelesi verdiğini söyledi.

Diyarbakır ve Mardin’de yapılacak HDP mitinginin aşırı yağışlar nedeniyle iptal edilmesi nedeniyle partililerle Artuklu HDP il başkanlığında bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, daha sonra burada partililere seslendi. Diyarbakır ve Mardin'de düzenleyecekleri mitinglerinin sağanak yağmurdan dolayı gerçekleştiremediklerini belirten Temelli, “Ama siz burayı miting alanına çevirdiniz. Bugün gerçekleşen bu doğal afetten zarar gören herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” Dedi.

“Bu seçim sürecinde bu iktidarın şaibesini gördük, saldırısını gördük; hakaretine, tehditlerine maruz kaldık. Şimdi 31 Mart'ta tüm bu saldırılara, hakaretlere cevap vereceğiz. Akla gelmeyecek her türlü yöntemle HDP'ye saldırdılar.” Diyen Temelli konuşmasında, Tüm kamu güçlerinin AKP seçim kampanyasının aktivistleri gibi çalıştığını da ileri sürerek, “Kaymakamlar, Valiler AKP adaylarıyla seçim kampanyası yürütüyor. YSK keza öyle. Her türlü hileye bulaşıyor. Sandıkları taşıyor, bizler sandığa ulaşamayalım diye.

Şimdi kalkmış bizim adaylarımızı tehdit ediyor. Bizim adaylarımız halkın adaylarıdır. Ahmet Türk, Mardin halkının Kürt halkının adayıdır. 40 yıldan uzun bir süredir bu ülkede barış mücadelesi veren, halkların bir arada yaşam mücadelesine sahip çıkan Ahmet Türk’e laf söyleyecek kadar acz içindesiniz. Arkadaşlarımız asla bu tehditlere boyun eğmedi. Bugün cezaevinde olan arkadaşlarımız da sürgünde olan arkadaşlarımız da bu mücadeleyi sürdürmeye devam ediyor. Hepsinin sevdası var. Barış sevdası var. Hepimize düşen bu sevdaya, bu mücadeleye sahip çıkmaktır.

31 Mart’ta sandıklara kilitlendik. Oyumuza, irademize sahip çıkacağız. Nerede bir Mardinli varsa o gün oyunu kullanacak. Sandıklar taşındıysa, o sandıklar nereye gidiyorsa biz de oraya gideceğiz. 31 Mart’ta kayyım atanan her yerde bu kayyımları süpürüp atacağız. Sadece kayyım olan belediyelerde değil, çok daha fazlasında iktidara geleceğiz. Ama iktidara gelemediğimiz yerlerde de demokrasi güçlerinin adayını destekleyeceğiz. AKP-MHP bloğundan, bu faşist zihniyetten bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız. Önce yerellerde iktidara geleceğiz. Yerel demokrasiyi inşa edeceğiz. Kadınların, emeğin, doğanın kentini hep birlikte var edeceğiz. Bütün sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz. Halkla birlikte çözeceğiz. Üreten biziz, yöneten de biz olacağız. 7/24 çalışarak bugüne geldik. Şimdi iki günümüz var. İki gün boyunca eksik bıraktıklarımızı tamamlayacağız. Seçim günü sandıklarımıza, oylarımıza sahip çıkacağız. Yerellerde iktidara gelerek, değişim umudunu hep birlikte hayata geçireceğiz. Bizler umudun partisiyiz. Bizler yürüdükçe barışın yolu açılır. Umudunuzu yalnız bırakmayın. Umudunuzla yürüyün HDP ile yürüyün." Dedi
YORUMLAR :::

  1. Mardinli
    30 Mart 2019 Cumartesi Saat 07:47 CEVAPLA
    Yahu arkadaş kimse ne yapacağını söylemiyor hep kürtçülük ve türkçülük üzerinden mardini kandırıyor raylı sistemden Araştırma hastanesinden hukuk fakültesinden iletişim fakültesinden Göğüs hastanesinden şu çocuk hastanesinin rezilliğini gidermeye kimse yanaşmıyor

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

2
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7