Timurağaoğlu: Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağız

Timurağaoğlu: Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağız
31 Mayıs 2019 Cuma Saat 18:30 4

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Türkiye'nin israil ile olan bütün anlaşmalarını iptal ederek ilişkilerini kesmesi gerektiğini söyledi.

Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin israil ile olan bütün anlaşmalarını iptal ederek ilişkilerini kesmesi gerektiğini söyleyen Timurağaoğlu, herkesi Filistin ve Kudüs davasına destek vermeye çağırdı.

Mavi Marmara olayı da değinen Timurağaoğlu, “İsrail’in uluslararası sularda Gazze Özgürlük Filosuna düzenlediği saldırının üzerinden 9 yıl geçti. 10 insani yardım gönüllüsünün şehit edildiği, onlarcasının yaralandığı, alıkonulduğu, işkence gördüğü ve mağdur edildiği Mavi Marmara saldırısının 9. yıl dönümündeyiz. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları ellerinden alınan Filistinliler, İsrail zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yapılan bütün anlaşmalara rağmen, uluslararası alanda alınan bütün kararlara rağmen Filistin’e, Gazze’ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır.” dedi.

“Filistin, mücadelesi sürecinde her geçen gün siyonistlerin saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor.” diyen Timurağaoğlu, “Bölgede havadan ve karadan uygulanan ambargo artık denizden de dikenli tellerle uygulanıyor. Filistin, İsrail’in uyguladığı zalim baskı ve ablukayla adeta açık bir cezaevi durumuna getirildi. Tüm dünya İsrail katliamlarına gözünü yummuş durumda. Uluslararası hukuku çiğneyerek insanlık onurunu ayaklar altına alan İsrail’e karşı verilen mücadelemiz Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecektir.” diye konuştu.

Filistin davasının insanlığın mücadelesi olduğu kadar Kudüs’te çalınan hakların iadesinin davası olduğunu kaydeden Timurağaoğlu, “Bizler buradan Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağımızı herkese haykırıyoruz.” dedi.

Timurağaoğlu, son olarak şunları söyledi: “Tüm dünyadaki Müslümanlar tepkisini açıkça göstermelidir. Bütün İslam ülkeleri ve Türkiye İsrail ile olan bütün anlaşmalarını iptal etmeli ve bütün ilişkilerini kesmelidir. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Bundan 9 yıl önce yola çıkan Mavi Marmara, İslam dünyasına ve ezilen tüm halklara umut olmuştur. İnsanlığın ortak vicdanı haline gelmiş olan bu umudu canlı tutmak hepimizin görevidir. Bu vesile ile Kudüs ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.”YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    02 Haziran 2019 Pazar Saat 13:30 CEVAPLA
    Laf bol, icraat yok.
  2. Ğursi
    01 Haziran 2019 Cumartesi Saat 10:01 CEVAPLA
    Bir yandan BOP eş başkanı olduğunu söyleyen kişiyi destekleyin, diğer yandan İsrail'in Müslümanlara yaptıkları zulmü yapmacıktan eleştirin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteli işçiler ‘statü değişikliği’ istiyor

Kamuda işçi statüsünde çalıştırılan üniversite mez [...]

7 saat önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

1 gün önce...

Devlet, asker ailelerine destek veriyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, zorun [...]

1 gün önce...

Mardin'de konut satışları arttı

Mardin'de, bu yıl haziran ayında 426 konutun satıl [...]

1 gün önce...

Telefonlara yeni düzenleme ve zam

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep tele [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7