Trabzon-Mardin kardeşlik köprüsü: Trabzon’dan yansımalar 1…

Mehmet Abit Bayram


[email protected]

Trabzon-Mardin kardeşlik köprüsü: Trabzon’dan yansımalar 1…

16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 13:26

Trabzon’da yaşayan bir Mardinli olarak, kurulan kardeşlik köprülerinin insanımıza faydalarını sizlere aktarmak bana büyük bir mutluluk verecektir. Öncelikle projenin mimarı olan Bakanımız Süleyman Soylu ve ekibine projenin günümüze kadar yürütülmesini sağlayan sevgili gazeteci kardeşim Ahmet Külekçi’ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Trabzon’da yaşamak insana farklı deneyimler ve kazanımlar sunmaktadır. Örneğin Akyazı da bir Trabzonspor maçı çıkışı, bir horonun ortasında veya kritik yapan birinden maçın analizini dinleyebilirsiniz. Zira acele etmeyin dinleyin bu güzel yorumları başka yerde bulamazsınız. Daha sonra Faroz’da tutamazsak ta balık için olta sallamak, semaver çayı eşliğinde hoş sohbetler yapmak, Ayasofya’da güneşin batışını izlemek tarifi imkânsız güzellikler ile dolu deniz esintileri ile…

Sayamayacağım kadar çok güzelliği olan bu kadim şehrin bir Mardinli mukimi olarak, kardeşlik köprülerinin aramızdaki muhabbeti ziyadesiyle arttırdığını görmek, bu samimi içi dışı bir olan Trabzonlu kardeşlerimle her türlü sorunu, dertleri birbirimizle paylaşmak işte kardeşliğin mana ve ehemmiyetinin en önemli göstergesidir.

Geçenlerde Uzun sokakta gördüğüm Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç ile Mardin-Kızıltepe’de ki, hamsi şenliğinden ve akabinde Trabzon meydan parkında gerçekleşen etli bulgur şenliğinin kazanımlarından konuşurken yeni yapılabilir projelerden bahsetmem başkanın heyecanını arttırdı. Bu beni çok mutlu etti. Ne güzel köprüler kurulmuş dedim.

Mardin’de Valimiz Mustafa Yaman’ın bu güzellikleri sahiplenmesi, desteklemesi herkesi iyi bir dinleyici vasfı ile alakadar olması herkesi mutlu etti. İbrahim Aydın kardeşimizin Mardin’e adeta bir Trabzon havası kazandırması ve yoğun çabaları takdire şayandır. Basınımızın değerli emektarları ve Kadir Üründü arkadaşımın duyarlı iletişim çalışmaları bu kardeşlikleri güncel tutmaları da ayrıca övgüye layıktır.

Yapılan bu güzel çalışmalarla ikilikleri, önyargıları kıran toplumun bütün katmanlarını harmanlayan ve sadece kardeşlik ve sevginin en büyük ilaç olduğunu herkeslere gösteren insanımızın önünde hiçbir kötülük duramayacaktır. Bunların artarak devam edeceğini görmek beni çok ama çok mutlu ediyor.

Trabzon’a hiç gelmeyen Mardinli hemşehrilerimi kardeşliğin zirve yaptığı Trabzon’a bekliyoruz. Kurulan bu güzellikleri yerinde görmek ve hoş sohbet insanlarla dostlukları pekiştirmek en güzel kazanımlarınız olacaktır. Selam vererek paylaşarak anlatarak ve anlayarak kurulan kalbi köprülerin önemini hissedeceksiniz.

Ve tekrar tekrar kendimce bu güzel çalışmalara gönlü ile dokunan Mardin valisi Sayın Mustafa Yaman’a mükemmel ev sahipliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yine çok büyük emekleri olan Mardin Kızıltepe Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Aydın kardeşime, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı kıymetli arkadaşım Kadir Üründü ’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Trabzon tarafında Ahmet Külekçi’ye, Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç ve sayamadığım herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kurulan bu kalbi kardeşliğin daim olmasını temenni ediyorum.


YORUMLAR :::

 1. Rime Gökalp
  21 Şubat 2019 Perşembe Saat 20:51 CEVAPLA
  Trabzonu tek kelimeyle çok güzel anlattın
 2. Abdülmecit AYDINOĞLU
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 22:37 CEVAPLA
  Öncelikle tebrik ederim.Eşsiz doğal güzellikleri ile her köşesinde ayrı bir hazine barındıran Trabzonu farklı bir açıdan kaleme almışsınız.Kaleminize sağlık.Başarılarınızın devamını dilerim.
 3. Nurullah nimetoğlu
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 19:26 CEVAPLA
  Mehmet bey bu güzel anlatımınızla insanın Trabzon'a gidesimiz geldi teşekkürler
 4. Rahime kizilboga
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 16:48 CEVAPLA
  Her yazdiginiz bir baska guzel anlam dolu bu yazdiginizdan dolayi bir suru insana aydinlik oluyorsunuz .Bilinmeyen degerlerin farkina variyor insan

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Mardin’i sevmek… 12 Ekim 2013 Cumartesi Saat 12:45
2. Çıraklıktan, Ustalığa; Mehmet Beşir Ayanoğlu 21 Eylül 2013 Cumartesi Saat 23:20
3. Eğitimde Tükenmişlik Sendromu: Devam-Sızlık 15 Eylül 2013 Pazar Saat 18:22

YORUMLANANLAR :::

Vücudundaki 150 saçma ile yaşama tutunmaya çalışıyor

Artuklu'da, bir köpek, av tüfeği ile vurulmuş hald [...]

1 gün önce...

6 büyük tüpe tuzaklanmış patlayıcı ele geçirildi

Nusaybin'de 6 büyük tüpe tuzaklanan el yapımı patl [...]

1 gün önce...

Mezarlıkta erkek cesedi bulundu

Kızıltepe'de bir mezarlıkta erkek cesedi bulundu. [...]

1 gün önce...

Midyat'ta istihdam seferberliği ve teşvikler semineri

Midyat'ta başlatılan istihdam seferberliği ve teşv [...]

1 gün önce...

Skoda ailesi’ne katılan Beşer otomotiv’in temeli Mardin’de atıldı

Yüce Auto Skoda, Türkiye genelinde hizmet verdiği [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN