Trabzonspor tırına Kızıltepe'de davullu zurnalı karşılama

Trabzonspor tırına Kızıltepe'de davullu zurnalı karşılama
15 Kasım 2018 Perşembe Saat 13:45 0

Kızıltepe ve Trabzon Ortahisar arasında atılan kardeşlik köprüsü bağlamın Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Trabzonspor’un resmi lisanslı ürünlerinin satıldığı tırı Kızıltepe'ye geldi. Trabzonspor tırı ilçede davul ve zurna ile karşılandı.

Mardin Kızıltepe ve Trabzon Ortahisar şehirleri arasında atılan kardeşlik köprüleri çeşitli etkinliklerle güçlenmeye devam ediyor. Yapılan hamsi ve bulgur festivalleri ve kültür gezilerinden sonra şimdide Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Trabzonspor’un resmi lisanslı ürünlerinin satıldığı tırı 'kardeşlik köprüsü' bağlamında Kızıltepe Cumhuriyet Meydanına geldi. Trabzonspor tırı davul ve zurnalarla karşılandı. Anfartalar Ortaokulu halk oyunları ekibi bir gösteri sundu.

Programda konuşan Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın, temelleri atılan kardeşlik köprüsünün çeşitli etkinliklerle devam edeceğini söyledi. Aydın, "Biz Trabzon ile bu kardeşlik köprüsünü Türk futbolunun güzide kulübü Trabzonspor üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'in desteğiyle organizasyonlarımız devam ediyor. TS Clup Store'yi en güzel şekilde ağırladık. Kızıltepe Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi kardeş belediyelerimizin bu organizasyonlarını halkımız da bağrına basıyor. Bugün Kızıltepe halkımız tırı ziyarete yoğun ilgi gösteriyor. Bu kardeşlik köprüsünü daima yaşatmak lazım." dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Öter: 'Kaldırım yenileme ve düzenleme çalışmaları önemli'

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Başka [...]

19 saat önce...

'Geçmeyen baş dönmesi beyincik sarkmasının belirtisi olabilir'

Baş dönmesi ( vertigo) ve nedenleri hakkında bilgi [...]

1 gün önce...

STEM yenilenebilir enerji ve proje yazma eğitimi

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer'den "Arapça tabelalara" ilişkin açıklama

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçedeki arapça [...]

1 gün önce...

Milli Eğitim Müdürü Çetin: Feda edecek tek bir öğrencimiz yok

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN