Tüfenkci: "Türkiye kendi göbeğini kesecek güçtedir"

Tüfenkci:
20 Ocak 2018 Cumartesi Saat 17:08 1

Mardin'de partisinin Artuklu ilçe kongresine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ülke sınırlarına eğer bir kalkışma ve yuvalanma varsa Türkiye'nin güçlü, büyük ve kendi göbeğini kesecek güçte olduğunu söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Mardin'de bir otelde yapılan AK Parti Artuklu İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ne katıldı. İstiklal MArşı ve saygı duruşu ile başlayan kongreye AK Parti Mardin Milletvekili TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, eski dönem Milletvekilleri Halit Demir, Gönül Bekin Şahkulubey ve Süleyman Bölünmez, il başkanı Nihat Eri ile SP ve MHP il yönetiminden birer temsilci katıldı.
Burada konuşan Bakan Tüfenkci'nin gündeminde HDP, PKK, PYD ve Afrin operasyonu vardı.
Her ülkenin kendi sınırları içinde barış ve huzur içerisinde yaşamasından yana olduklarını kaydeden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ama o ülkeden bizim ülkemizin sınırlarına eğer bir kalkışma ve terör yuvalanması varsa Türkiye güçlüdür, büyüktür ve kendi göbeğini kesecek güçtedir." dedi.
Bir proje üzerine HDP'nin Türkiye partisi iddiasıyla seçimlere girerek meclise girdiğini hatırlatan Tüfenkci, "Meclise girer girmez bölge halkının sorunlarına çözüm bulacaklarına 'Biz sırtımızı PKK'ya ve PYD'ye dayıyoruz.' dediler. Bu projeyi ortaya koyanlar şunu gördüler ki; HDP'nin bırakın Türkiye partisi olmasını, bölge partisi bile olamadığını gördüler. Çünkü bölgenin hiçbir sorununa siyaseten çözüm üretemediler. Türkiye'yi ve bölgeyi getirdikleri nokta her bir sokağı, her bir ilçemizi çukur siyasetine esir ettiler." diye konuştu.
Sokakları da dağları da onlara dar ettiklerini, etmeye devam edeceklerini kaydeden Tüfenkci, bunu hem yurt içinde hem de yurt dışında yapamaya devam edeceklerini belirtti. Tüfenkci, "Bunlar ister Kandil'de yuvalansınlar, ister Afrin'de veya ister Cudi'de yuvalansınlar, biz onların inlerine girdik, gireceğiz, takip edeceğiz. Emellerine son verinceye kadar devam edeceğiz. Biz bu ülkede terör istemiyoruz, biz bu ülkede barış istiyoruz, birlik ve beraberlik istiyoruz." dedi.
Savaş yanlısı olmadıklarını dile getiren Tüfenkci, hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözlerinin olmadığını söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Her ülke kendi sınırları içinde barış ve huzur içerisinde yaşamalı diyoruz. Ama o ülkeden bizim ülkemizin sınırlarına eğer bir tazyik varsa, bir kalkışma varsa, bir terör yuvalanması varsa Allah'a hamdolsun Türkiye güçlüdür, büyüktür ve kendi göbeğini kesecek güçtedir."
Kongrede; TBMM İdare Amiri Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Nihat Eri, MKYK Üyesi Zeynep Alkış ve ilçe başkanı Murat Bayar da birer konuşma yaptılar.
Tek liste gidilen kongrede Artuklu İlçe Başkanlığına Murat Bayar seçildi.


YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    21 Ocak 2018 Pazar Saat 10:26 CEVAPLA
    BOP'çu partinin kongresinde; arka fonda "Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam" yazmışlar. Yorum yok.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Referansımız Hizmetlerimiz diyerek başvurusunu yaptı

AK Parti'de belediye başkanlıkları için aday a [...]

1 gün önce...

Şeyhmus Sümer, Başvurusunu sevenleri ile birlikte yaptı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi adayların başv [...]

1 gün önce...

Yaman Ailesinin Mutlu Günü

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı [...]

1 gün önce...

Din-Bir-Sen'den CHP'li Vekile Tepki

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şi [...]

1 gün önce...

CHP, Ahmet Türk ile gizli görüşmeyi doğruladı

CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımı [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7