Tüfenkci: "Türkiye kendi göbeğini kesecek güçtedir"

Tüfenkci:
20 Ocak 2018 Cumartesi Saat 18:08 1

Mardin'de partisinin Artuklu ilçe kongresine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ülke sınırlarına eğer bir kalkışma ve yuvalanma varsa Türkiye'nin güçlü, büyük ve kendi göbeğini kesecek güçte olduğunu söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Mardin'de bir otelde yapılan AK Parti Artuklu İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ne katıldı. İstiklal MArşı ve saygı duruşu ile başlayan kongreye AK Parti Mardin Milletvekili TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, eski dönem Milletvekilleri Halit Demir, Gönül Bekin Şahkulubey ve Süleyman Bölünmez, il başkanı Nihat Eri ile SP ve MHP il yönetiminden birer temsilci katıldı.
Burada konuşan Bakan Tüfenkci'nin gündeminde HDP, PKK, PYD ve Afrin operasyonu vardı.
Her ülkenin kendi sınırları içinde barış ve huzur içerisinde yaşamasından yana olduklarını kaydeden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ama o ülkeden bizim ülkemizin sınırlarına eğer bir kalkışma ve terör yuvalanması varsa Türkiye güçlüdür, büyüktür ve kendi göbeğini kesecek güçtedir." dedi.
Bir proje üzerine HDP'nin Türkiye partisi iddiasıyla seçimlere girerek meclise girdiğini hatırlatan Tüfenkci, "Meclise girer girmez bölge halkının sorunlarına çözüm bulacaklarına 'Biz sırtımızı PKK'ya ve PYD'ye dayıyoruz.' dediler. Bu projeyi ortaya koyanlar şunu gördüler ki; HDP'nin bırakın Türkiye partisi olmasını, bölge partisi bile olamadığını gördüler. Çünkü bölgenin hiçbir sorununa siyaseten çözüm üretemediler. Türkiye'yi ve bölgeyi getirdikleri nokta her bir sokağı, her bir ilçemizi çukur siyasetine esir ettiler." diye konuştu.
Sokakları da dağları da onlara dar ettiklerini, etmeye devam edeceklerini kaydeden Tüfenkci, bunu hem yurt içinde hem de yurt dışında yapamaya devam edeceklerini belirtti. Tüfenkci, "Bunlar ister Kandil'de yuvalansınlar, ister Afrin'de veya ister Cudi'de yuvalansınlar, biz onların inlerine girdik, gireceğiz, takip edeceğiz. Emellerine son verinceye kadar devam edeceğiz. Biz bu ülkede terör istemiyoruz, biz bu ülkede barış istiyoruz, birlik ve beraberlik istiyoruz." dedi.
Savaş yanlısı olmadıklarını dile getiren Tüfenkci, hiçbir ülkenin toprak bütünlüğünde gözlerinin olmadığını söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: "Her ülke kendi sınırları içinde barış ve huzur içerisinde yaşamalı diyoruz. Ama o ülkeden bizim ülkemizin sınırlarına eğer bir tazyik varsa, bir kalkışma varsa, bir terör yuvalanması varsa Allah'a hamdolsun Türkiye güçlüdür, büyüktür ve kendi göbeğini kesecek güçtedir."
Kongrede; TBMM İdare Amiri Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Nihat Eri, MKYK Üyesi Zeynep Alkış ve ilçe başkanı Murat Bayar da birer konuşma yaptılar.
Tek liste gidilen kongrede Artuklu İlçe Başkanlığına Murat Bayar seçildi.


YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    21 Ocak 2018 Pazar Saat 11:26 CEVAPLA
    BOP'çu partinin kongresinde; arka fonda "Millete hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam" yazmışlar. Yorum yok.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 20 bin atama yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut mitinginde yaptığ [...]

1 gün önce...

Veysi Şahin'in Acı Günü

Midyat Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde ted [...]

1 gün önce...

Mardin eski İl Emniyet Müdürü Pekcan vefat etti

Mardin önceki İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pek [...]

1 gün önce...

Hapishanede çok kitap okuyan mahkûm ödüllendirilecek

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet bakanlığı [...]

1 gün önce...

DP Artuklu Belediye Encümenleri Açıklandı

31 Mart Yerel seçimlerinde siyasi partiler aday be [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN