Türk Kızılayı derneği Artuklu şubesi kuruldu

Türk Kızılayı derneği Artuklu şubesi kuruldu
23 Mart 2019 Cumartesi Saat 13:00 0

Türk Kızılayı Derneği Artuklu şubesi gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ile Mardin’de kuruldu. Kızılay genel merkezi tarafından ataması gerçekleştirilen başkan Metin Değer Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda Türk Kızılay Derneği Artuklu Şubesi Başkanı seçildi.

Yeşilay’ın çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Kızıltepe ilçe Müftüsü Masum Taşçı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kızılay Artuklu şubesi delegeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda divan teşekkülü gerçekleşti. Divan başkanlığına seçilen Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu açılış konuşmasında “Kızılay ilk olarak 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kuruldu. Birçok isim değiştirdikten sonra Cumhuriyet sonrası “Kızılay” adını aldı.

Bugün gerçekleştirdiği misyonlar ile insanlık adına gerçekleştirdiği iyi işlerden dolayı Yeşilay’la kardeş dernek olarak görüyor, çalışmalarına elimizden geldiğince katkıda bulunacağımızı belirtmek istiyorum” dedi. Başkan Günlüoğlu Konuşmasının ardından Kızılay Artuklu Şube başkanlığı görevini devralan Metin Değer’e muvaffakiyetler diledi ve gündem maddelerine geçildi.

Genel kurul sonunda söz alan Eski Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş “Kızılay Türkiye’nin taraf olduğu tüm savaşlarda, cephe gerisinde seyyar ve sabit hastaneler kurmuş, hasta taşıma servisleri açmış, hastane gemileri donatmış, hemşireler ve gönüllü hasta bakıcıları yetiştirmiştir. Bu yönüyle tarihimizdeki yeri bizler için ayrıdır” dedi.

Açılış konuşmaları ve genel kurul tutanaklarının okunmasının ardından oylamaya geçilerek yeni yönetimin seçimi gerçekleştirildi. Göreve getirilen yönetim adına teşekkür konuşması yapan Başkan Metin Değer “Genel kurula katılan ve bizlere bu zorlu görevi tevdi eden bütün delegelere teşekkür ediyoruz.

Bildiğiniz gibi Kızılay on yıllardır ihtiyaç sahiplerine ve korunmaya muhtaç insanlara yardım sağlama, toplumda yardımlaşmayı arttırma ve güvenli kan teminini gerçekleştirme, afet ve olağanüstü durumlarda kurumsal becerisi ile organizasyon görevlerini üstleniyor. Bu bayrağı Mardin’de de dalgalandıracak siz gönül insanlarının da desteği ile bu iyilik hareketinin bir parçası olacağız inşallah”dedi.

Program, katılımcıların hatıra fotoğrafı çekmesi ile son buldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteli işçiler ‘statü değişikliği’ istiyor

Kamuda işçi statüsünde çalıştırılan üniversite mez [...]

19 saat önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

1 gün önce...

Bir litre benzinden 300 litre gaz üreten mucit

Aydın'da motorlar üzerinde çalışan Deniz Geldeç, b [...]

1 gün önce...

İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla sıkıştığı yerden çıkarıldı

Dargeçit'te iki duvar arasına sıkışarak mahsur kal [...]

1 gün önce...

Milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7