Türkiye kupası finali Mardin'de yapılacak

Türkiye kupası finali Mardin'de yapılacak
02 Ocak 2018 Salı Saat 11:24 0

Türkiye'nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan Türkiye Bayanlar Basket Finali Mardin'de yapılacak. Mardin ilk kez Türkiye Kupası Finaline evsahipliği yapacak. TBF CEO'su Ömer Onan Basketbolda Kadınlar kupası finali'nin Mardin'de yapılacağını ilan etti.

TBF CEO'su Ömer Onan, basketbol gündemini değerlendirdi, çok önemli açıklamalar yaptı. Onan, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman'ın girişimleriyle Türkiye kupası Bayan basketbol finallerin Mardin'de yapılacağını kaydetti.

TBF binasında bir grup gazeteci ile bir araya gelen ve Basket Dergisi'nin de yer aldığı toplantıda Onan, soruları yanıtladı.

Onan'ın açıklamaları şöyle:

-Türkiye Kupası İstanbul'da mı?

Evet, Türkiye Kupası erkeklerde İstanbul'da , kadınlarda Mardin'de. Antep'te Cumhurbaşkanlığı yaptık. Daha çok basketbolu götürüp geliştirebileceğimiz yerleri seçiyoruz, sağ olsunlar Mardin de, Mardinliler de çok heyecanlı. Hem Sayın Valimiz Mustafa Yaman hem İl Emniyet Müdürü Hasan Onar çok istedilerek ve destek verdiler.. Zaten kadın basketbolunu biraz daha sosyal projelerle destekleyip ön plana çıkarmak istiyoruz. Bence Mardin bu anlamda da çok güzel bir şehir. Erkekler de İstanbul'da Sinan Erdem'de oynanacak.

Önümüzde bir All-Star var, onun için de hazırlıklarımız var. Türkiye Kupaları bizim için önemli, sponsor bulma konusunda da girişimlerimiz var, kadın ve erkeğin pazarlamasını birlikte yapıyoruz. Öyle olursa kulüplerin üzerinden yük almış olacağız. Geçen sene erkeklerde çok ciddi bir para dağıttık. Kulüplere bu arada külfet olarak gelmemesi için federasyon olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. Sağ olsun sponsorlar da geçen sene destek verdi. Hatta istiyoruz ki Türkiye Kupaları'nın pazarlamasını 3 senelik yapalım. Onların iletişimi ayrı olsun. Çünkü erkek ve kadınlara baktığımızda 8 tane üst düzey takım geliyor ve eleme usulü olduğu için kıran kırana maçlar oynanıyor. Ben bu senenin de çok iyi geçeceğine inanıyorum.

Banvit-Kupa-20170219-1

Erkeklerde İstanbul'u seçmemizin nedeni, seyirci sayısı. Bir derbi maçında 10 bin 15 bin seyirci oluyor, Anadolu şehirlerinde o büyüklükte çok fazla salon yok. Bu işin bir de maddi tarafı var. Geçen sene federasyon tarihinde bir rekordu, 800 bin TL dağıttık kulüplerimize. Erkekler finalinde belki 16 bin kişi olacakken, onu 5 bin kişilik bir yerde yapmak zorunda kalmış oluruz.-Kupada Galatasaray, Anadolu Efes, Fenerbahçe birbirlerini ilk turlardan eleyebilir.Göreceğiz, Sakarya, Eskişehir bu sene geldi lige ama 5 bin kişiye oynayıp salonu dolduruyor. Tofaş'ın salonu keza full. Kimler kalır finale bilemiyoruz, belli olmaz. Maçlara çok ciddi bir seyirci akışı olabilir. Ben oyuncuyken Karşıyaka finale kalmıştı, Ankara'da olmasına rağmen insanlar İzmir'den akın etmişti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Veysi Şahin, Dur Durak bilmiyor

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Veysi Şahin 2 [...]

1 gün önce...

Kapı Kapı Dolaşıp, 3 Dilde Oy İstiyor

Mardin’de seçim çalışmasını sürdüren ba [...]

9 saat önce...

AK Parti ve Erdoğan için köy köy dolaşıyor

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünm [...]

1 gün önce...

Saadet Partisi'nden AK Parti'ye Katılım

Saadet Partisi Mardin merkez Artuklu İlçe Kadın [...]

1 gün önce...

Mardinli Gençler Balkanları Tanıma Turunda

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

1 gün önce...