Ücretli öğretmenlerde görev yeri heyecanı

Ücretli öğretmenlerde görev yeri heyecanı
13 Eylül 2018 Perşembe Saat 17:03 0

Kızıltepe'de öğretmen açığını kapatmak amacıyla bu yıl getirilen mülakat şartını başarıyla geçen 315 öğretmen, 2 bin 400 ücretli öğretmenin arasından sıyrılarak görev almaya hak kazandı. Görev almaya hak kazanan öğretmenler, düzenlenen toplantıda yeni görev yerlerine dağılımları gerçekleştirildi.

MEB’e bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oldu.

70 bin öğrencisi bulunan Kızıltepe ilçesinde 315 öğretmen açığını kapatmak amacıyla ilçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından açılan başvurulara 900’ü E-Devlet üzerinden olmak üzere 2400 öğretmen adayı başvurdu.

Kızıltepe ilçe merkezi ve köylerinde Kızıltepe'de MEB'e bağlı bulunan eğitim ders ücreti karşılığında görev yapmak için başvuran 2400 aday arasından tespit etmek amacıyla bugün Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda komisyon başkanlığını ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akdağ’ın yaptığı ve adayların da katılımı ile gerçekleşen bir toplantı düzenlendi.

KPSS puan sıralamasına göre yapılan görevlendirmede 315 ücretli öğretmenin ihtiyacı olan okullara dağıtımı yapıldı. Ekrana ihtiyacı olan okulların isimleri yansıtıldığı toplantıda, KPSS sıralamasına göre ücretli öğretmenlerin isimleri yazıldı. Ücretli öğretmen adayları kendi sıralarına göre, istediği okulu seçme şansına sahip.

Görevlendirmenin yapıldığı salonu dolduran ücretli öğretmen adaylarının büyük bir heyecan içinde yerleştirildikleri okulları pür dikkat kesilerek takip etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Kızıltepe'de öğretmen ihtiyacı olan okullara toplamda 200’ü branş öğretmeni,115'i ise sınıf öğretmeni olmak üzere 315 ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

CHP ile İttifak Yapabiliriz HDP'den Seçim Dengelerini Altüst Edecek Çıkış

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Eş Gen [...]

1 gün önce...

Hasan Furkan Ordu, Artuklu'dan Aday Oldu

31 Mart Yerel seçimlerinde yapılacak belediye ba [...]

1 gün önce...

Kayyum olarak atanmıştı, Adaylık için Başvurusunu yaptı

Dargeçit belediye başkan yardımcılığına kay [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Yerel Seçim Sürprizi: Parti Dışındakilere Teklif Götürülüyor

AK Parti'nin yerel seçimlerde siyasete daha önce [...]

1 gün önce...

Büyükşehir için ilk resmi başvuru Aydoğan'dan geldi

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil A [...]

19 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7