Ücretli öğretmenlerde görev yeri heyecanı

Ücretli öğretmenlerde görev yeri heyecanı
13 Eylül 2018 Perşembe Saat 17:03 0

Kızıltepe'de öğretmen açığını kapatmak amacıyla bu yıl getirilen mülakat şartını başarıyla geçen 315 öğretmen, 2 bin 400 ücretli öğretmenin arasından sıyrılarak görev almaya hak kazandı. Görev almaya hak kazanan öğretmenler, düzenlenen toplantıda yeni görev yerlerine dağılımları gerçekleştirildi.

MEB’e bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları belli oldu.

70 bin öğrencisi bulunan Kızıltepe ilçesinde 315 öğretmen açığını kapatmak amacıyla ilçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından açılan başvurulara 900’ü E-Devlet üzerinden olmak üzere 2400 öğretmen adayı başvurdu.

Kızıltepe ilçe merkezi ve köylerinde Kızıltepe'de MEB'e bağlı bulunan eğitim ders ücreti karşılığında görev yapmak için başvuran 2400 aday arasından tespit etmek amacıyla bugün Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda komisyon başkanlığını ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Akdağ’ın yaptığı ve adayların da katılımı ile gerçekleşen bir toplantı düzenlendi.

KPSS puan sıralamasına göre yapılan görevlendirmede 315 ücretli öğretmenin ihtiyacı olan okullara dağıtımı yapıldı. Ekrana ihtiyacı olan okulların isimleri yansıtıldığı toplantıda, KPSS sıralamasına göre ücretli öğretmenlerin isimleri yazıldı. Ücretli öğretmen adayları kendi sıralarına göre, istediği okulu seçme şansına sahip.

Görevlendirmenin yapıldığı salonu dolduran ücretli öğretmen adaylarının büyük bir heyecan içinde yerleştirildikleri okulları pür dikkat kesilerek takip etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Kızıltepe'de öğretmen ihtiyacı olan okullara toplamda 200’ü branş öğretmeni,115'i ise sınıf öğretmeni olmak üzere 315 ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de şarbon hastalığı iddiası

Kızıltepe'de ikamet eden 64 yaşında Azize Dağ [...]

1 gün önce...

Kaymakam Yüzer, İlk mesai gününü okullara ayırdı

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlaması [...]

1 gün önce...

İmar barışı hangi yapıları kapsıyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hayata ge [...]

1 gün önce...

Basın İlan Kurumu Yönetmeliği'nde değişiklik

Basın İlan Kurumu (BİK) 'Resmi İlan ve Reklaml [...]

1 gün önce...

İlk ders zili bugün çaldı

Yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla yak [...]

1 gün önce...