Üniversitenin kadro alımlarında bir skandal daha

Üniversitenin kadro alımlarında bir skandal daha
17 Kasım 2017 Cuma Saat 09:49 5

Mardin Artuklu Üniversitesinde yaşanan kadro skandallarına bir yenisi daha eklendi. 07.07.2017 tarihinde Artuklu Üniversitesi kendi personeli olan Halit Irmak a göre kadro açıp ön değerlendirmeye giren ve tüm puanları kendi personeli olan Halit Irmak'tan fazla olmasına rağmen kendi personelini öğretim görevlisi olarak atadılar. Bunun yanında sınava girmeleri rağmen 2 kişi başta sınava girmedi olarak duyuruldu itiraz edilince sıfır (0) puan verilip kazanamadı olarak değiştirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ'ın kendi eşi için açtığı özel kadrodan sonra üniversitede farklı yerlerde istihdam edilen birçok kişi için özel kadro açıldığı ortaya çıktı.

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ GEÇERSİZ SAYILDI
Adrese teslim özel kadro skandalının yanında üniversitenin skandalları bununla da bitmiyor. Üniversitenin web sitesinde yayınlanan kadroları incelemeye alan muhabirimizin ulaştığı bilgiler bir skandalı daha ortaya çıkardı.
Üniversite yönetimi Mardin Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünde görev almak üzere bilgisayar programcılığı için bilgisayar mühendisi mezunlarını kabul etmeyen ve sadece bilgisayar öğretmenliği mezunları arasından 5 yıl tecrübe şartını getirerek kadroya çıktı. Kadro için başvuran bütün bilgisayar mühendislerini eleyen, geri kalan adaylar arasında ise oluşturduğu sıralama ile 9 kişiyi sınava aldı.

ÖNCE SINAVA GİRMEMİŞ SAYDI
27 Temmuz 2017 tarihinde açıkladığı kadroda başvuranlar arasında lisans diploma notu en yüksek olan adayın da içinde bulunduğu Turğay Çeken ve Ayşe Sönmez'i önce sınava girmemiş olarak açıkladı.

SONRA SIFIR VERDİ
Yapılan itirazlardan sonra üniversitenin yaptığı usulsüzlüğün deşifre olmasından sonra iki adayın sınavlarını geçerli saydı ancak kendi personelleri kadroya yerleşsin diye de her iki adaya da sınav notu olarak sıfır verildi.

EN DÜŞÜK NOTU OLAN ADAYA KADRO VERİLDİ
Ön değerlendirme sıralamasında lisans notu en düşük olan Halit Irmak'a mülakat sınavında en yüksek notu vererek kadroya aldı.

İŞTE O BELGELERYORUMLAR :::

 1. kadim mardinli
  04 Aralık 2017 Pazartesi Saat 12:05 CEVAPLA
  Sizin için önemli olan üniversite mi? belediye dolduruldu. ama işinize geliyor. bir de sizin mardinlife ekibinden de üniversiteye alınanlar oldu. onu da yazın bir zahmet!
 2. Zaim
  21 Kasım 2017 Salı Saat 09:25 CEVAPLA
  Bu ilk defa yapılmıyor yönetimin diğer elemanları da eşlerine güzel kadrolar verdiler bu makamlara yazık oluyor
 3. hüsam
  17 Kasım 2017 Cuma Saat 15:53 CEVAPLA
  yaw sizde adama bir ağız tadı ile torpil yaptırmıyorsunuz...
 4. YÖK NEREDESİN? YÖK YOK MU?
  17 Kasım 2017 Cuma Saat 15:18 CEVAPLA
  Sıradalanmış hukuksuzluklardan ve haksızlıklardan biri daha mı? Feci olan YÖK'ün hala gereğini yapmaması ve tarafsız olmamasıdır.
  Alınan kişi eski BDP Artuklu Belediye Eşbaşkanı Emin Irmak'ın yeğenimidir?
 5. ah mardin
  17 Kasım 2017 Cuma Saat 10:41 CEVAPLA
  Üniversitede yapilan bu haksizliklari siz gazeteciler olarak yayinlama cesareti gostermeniz cok guzel.ancak şu varki kendinize sadece bir tek kurumu hedef alip sadece orda yapilmis olanlari yayinliyor olmaniz yanlış. Başka tüm kurumlarda artik ne yazikki haksızlık,torpil ,adam kayirma almış basini gidiyor.atanmis görünüp aslında ise hic uğramadan maas alan niceleri var.bu cesaretinizi her alanda gostermelisiniz.tesekkurler...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

ABD’nin şer planına toplumun her kesiminden tepki yağıyor

Sömürgeci ABD’nin Kudüs kararına toplumun he [...]

1 gün önce...

Vali Yaman: Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şofö [...]

1 gün önce...

"Filistin devletinin başkenti Kudüs'tür"

İstanbul'daki Kudüs Zirvesi'nden tarihi bir ça [...]

1 gün önce...

İHH'dan, Somali'de "Şehit M.Fatih Safitürk Yetimhanesi"

İHH İnsani Yardım Derneği, Mardin'in Derik il [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Başkanı ne zaman atanıyor

AK Parti Teşkilatlanmadan Genel Başkan Yardımc [...]

1 gün önce...